Německá policie válčí s arabskými rodinnými gangy. Je stále hůř a hůř

13.08.2018 9:45 | Zprávy

Německá policie a soudy čelí v posledních letech a měsících narůstající kriminalitě arabských rodinných klanů. Počet jejich členů dramaticky roste a problém již začíná německým úřadům přerůstat přes hlavu.

Německá policie válčí s arabskými rodinnými gangy. Je stále hůř a hůř
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky

Na konci července provedla policie razii proti libanonskému rodinnému klanu, který dlouhodobě působí v Berlíně. Zabavila přitom majetek v hodnotě několika set tisíc eur a zatkla několik příslušníků klanu, který podle odhadů čítá až tisíc členů. Jak nyní zveřejnil Spolkový kriminální úřad (BKA), v hlavním městě Německa působí přibližně dvanáct podobných arabských klanů, které se zabývají obchodováním s drogami, pašováním uprchlíků či praním špinavých peněz.

Nejhorší situace panuje v tomto ohledu vedle Berlína také v Brémách, Dolním Sasku a Severním Porýní-Vestfálsku. BKA odhaduje, že arabské rodinné klany, které mají nejčastěji kořeny v Libanonu a Palestině, zahrnují po celé zemi až 200 000 členů. Situace se stává zejména v posledních měsících neudržitelnou a příslušné úřady se začaly zevrubně zabývat jejím řešením. Experti však odhadují, že potlačit vliv arabských klanů úplně je v dané fázi téměř nemožné.

Aktuálně se arabské rodinné klany podílejí na páchání organizovaného zločinu v Berlíně asi z pětadvaceti procent. V loňském roce policie vyšetřovala v hlavním městě Německa 68 těchto případů a 14 z nich měli na svědomí právě Libanonci nebo Palestinci. Libanonci přitom žijí v Německu desítky let a většina z nich do země přišla na začátku osmdesátých let v důsledku válečného konfliktu v regionu. 

Místo vděku se však Německo dočkalo ze strany nemalé části libanonských válečných uprchlíků rozšiřování sítě organizovaného zločinu. Více než polovina podezřelých má přitom německý pas. „Chceme řešit tyto problémy mnohem důsledněji. Kriminalita arabských rodinných klanů vytváří negativní obraz integrace a zároveň narušuje důvěru občanů v právní stát. Tyto negativní trendy nemůžeme dále přehlížet,“ říká vysoký úředník z ministerstva vnitra Hans-Georg Engelke.

Neustále se zhoršující situaci potvrzují i poslední dny, kdy se například v Essenu v jednom týdnu hned dvakrát střetly místní libanonské rodinné klany. Šarvátku členů obou znepřátelených gangů muselo řešit podle magazínu Focus více než dvacet hlídkových policejních vozů. Do konfliktu bylo zapojeno několik desítek členů klanu a po druhém střetu policie pět z nich umístila do vazby. „Něco takového nemůže dál pokračovat,“ okomentoval situaci šéf SPD v Essenu Karlheinz Endruschat.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy jste teď sice pro zmrazení platů, ale co to řeší do budoucna?

Nemyslíte, že je třeba vyřešit vaše platy nějak komplexně, abyste brali přiměřeně se vším všudy? Ne že budete brát obří platy a ještě k domu dostávat obří náhrady. Vždyť to je výsměch všem a je jedno, že se teď snažíte problém oddálit, to není řešení. Nebo jak si to představujete za 5 let až by došl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Do posledního Ukrajince.“ Zní, protože Bílý dům chce poslat do války osmnáctileté

22:10 „Do posledního Ukrajince.“ Zní, protože Bílý dům chce poslat do války osmnáctileté

Ukrajina čelí tlaku ze strany Bidenovy administrativy, aby zvýšila počet vojáků snížením věku pro od…