Ve spolkové zemi Durynsku dostali průvodčí možnost ochránit své zdraví. Než by se prali s žadateli o azyl ve snaze jim zkontrolovat jízdenku a riskovali, že je migranti zraní, podle informací listu Thüringer Allgemeine si mohou říct, že jim to za to nestojí a odejít. Článek nese název V nebezpečné situaci bez kontroly jízdenek. V praxi to pak také znamená, že pokud budou žadatelé o azyl dostatečně neurvalí, mohou jezdit zadarmo.
Smyslem tohoto opatření má být především deeskalace napětí ve veřejné dopravě. Je třeba dodat, že v Suhlu se nachází středisko pro žadatele o azyl. A vlaky jezdící v této oblasti prý občas připomínají „bojiště“. A to prakticky denně. Thüringer Allgemeine poznamenal, že vláda v Durynsku se rozhodla investovat dalších 336 tisíc eur do posílení bezpečnosti. Ve středisku pro uprchlíky jsou prý současně žadatelé o azyl seznamováni s pravidly, jak se chovat v německých dopravních prostředcích. Jenže se zdá, že někteří žadatelé o azyl tato poučení ignorují.
V pozadí kauzy kontroly jízdenek stojí dopis manželů, kteří se divili, že průvodčí ve vlaku kontroloval jen německy mluvící cestující. A dostalo se jim vysvětlení, že je to v zájmu ochrany průvodčích.
Thüringer Allgemeine upozornil na jeden z incidentů, který se neodehrál ve vlaku, nýbrž v tramvaji. Šlo o tramvaj v Erfurtu, kde se devětadvacetiletý muž zastal ženy, na kterou doráželi dva jiní muži. A za své kavalírské chování bohužel tvrdě zaplatil. Dva neurvalci se totiž místo ženy vrhli na něj, zkopali ho a mlátili ho lahví od piva. Před příjezdem policie utekli. Devětadvacetiletý muž musel být odvezen do nemocnice.
Agentura DPA upozornila, že v polovině září odstartovalo z letiště v Hamburku letadlo s 36 neúspěšnými žadateli o azyl. Skončili v Srbsku a v Severní Makedonii. Zprávu převzal i server magazínu Der Spiegel.
„V loňském roce hamburské orgány vnitra zaznamenaly celkem asi 1500 deportací. Hamburk podle ní využívá i společnou deportační záchytnou stanici v Glückstadtu ve Šlesvicku-Holštýnsku,“ napsal server.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.