Všechno to začalo jako klasická debata na Twitteru. Historička vystupující na této sociální síti pod jménem Dr Anna Hájková se na svém profilu pochlubila, že její článek (pojednávající o tom, jak židovští vězni v koncentračních táborech znásilňovali své spoluvězeňkyně) je druhým nejčtenějším textem na liberálně levicovém webu A2larm za celý rok 2019.
„Mám z toho radost. Mimo jiné to ukazuje, že potřebujeme angažované, levicové, feministické dějiny holocaustu, jak málokdo to dělá a že lidé vědí, že to téma je zásadní,“ připsala k sebepochvale.
Její příspěvek komentoval lehce překvapeně Martin Veselovský z internetové televize DVTV, který se podivil, proč bychom měli dějiny jakkoliv zabarvovat, ať levicově, nebo pravicově. „K čemu by nám byly? Neměli bychom se zvlášť u moderních dějin snažit spíš o jejich co nejpřesnější popis/interpretaci?“ ptal se dámy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav