Zatímco v březnu kritizovala šéfka Evropské komise Českou republiku za zavedení restriktivních opatření v boji s koronavirem a upozorňovala, že uzavírání hranic jde proti duchu EU, v dubnu dostalo Česko od Ursuly von der Leyen vynadáno za to, že se tatáž opatření chystá rozvolňovat. Ursula von der Leyen je přesvědčena, že by politici zemí EU měli svá rozhodnutí koordinovat, aby celé společenství postupovalo jednotně a aby odlišná rozhodnutí nevyvolávala chaos.
Tomia Okamuru to přivedlo do varu.
„EU nás znovu peskuje. Nejdřív se Bruselu nelíbilo, že jsme zavřeli naše státní hranice a vyzýval nás k jejich otevření, a nyní, když jsme si bez jeho pomoci pomohli sami, nás zase plísní za to, že postupně bude naše země uvolňovat některá omezující opatření kvůli koronaviru. To je fakt jak u blbečků na dvorečku. Když EU mohla pomoci – třeba urychlenou finanční pomocí – tak nic a ještě nám nadává za zavření hranic, a teď, když postupně situaci začínáme částečně zvládat, nadává nám znovu. EU nejenom že nepomáhá, ale škodí. Čím dříve EU skončí či čím dříve z ní vystoupíme, tím lépe!“ vypálil Okamura na sociální síti Facebook.
Upozornil tak na to, že se ministři financí členských států EU prozatím nedokázali shodnout na tom, jak by mohla vypadat konkrétně ekonomická pomoc, až koronavirová pandemie odezní. Podle předsedy SPD je to ale vlastně dobře, protože pokud se oni na něčem domluví, půjde podle Okamury o plány bruselských byrokratů, jejichž skutečným cílem bude připravit členské státy o další díl jejich suverenity.
„Vidíme, že EU nejenom že nepomáhá, ale škodí. Čím dříve EU skončí či čím dříve z ní vystoupíme, tím lépe!“ nebral si servítky Okamura.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp