Podle představ nových majitelů je v plánu více otevřít lidem okolí hotelu, počítá se například s tím, že se přesune stávající krytý bazén a na jeho místě vznikne nové náměstí, které bude mírně pod úrovní Pařížské ulice. To bude tunelem skrz val nábřeží propojeno s Vltavou.
„Je to faktické prodloužení Pařížské až k řece,“ uvedl pro ČTK Jakub Dyba. Prostor před vchodem do hotelu se má změnit na městskou třídu s alejí stromů a obchodním parterem a na střeše přemístěného bazénu má vzniknout zelená terasa se zahrádkou nové restaurace.
Projekt také navrhuje stavbu proskleného objektu na náměstí Miloše Formana na rohu Pařížské a Bílkovy ulice. Podle majitelů hotelu se počítá s tím, že na novou budovu s půdorysnou plochou 380 metrů čtverečních budou navazovat další drobné objekty, ve kterých mají být obchody, kavárny či kulturní prostory. Na samotném náměstí, které má podle projektu plochu 4600 metrů čtverečních, chtějí majitelé vybudovat památník československého filmu.
Dalším pozitivním prvkem této rekonstrukce by mělo být zlepšení dopravy. Podle Dyby návrh odklání vjezdy a výjezdy z garáží z náměstí, takže doprava nebude obtěžovat lidi jako doposud. Jednodušší bude také parkování.
Společnost R2G na rekonstrukci uspořádala soutěž, ve které vyhrálo české architektonické studio TAK, které vede Marek Tichý. Jedním z hlavních důvodů podle Dyby bylo rozšíření prostranství, která budou přístupná veřejnosti. Tato plocha se má zvýšit až o čtyřicet procent.
Plán také počítá s výsadbou zeleně, zelenými střechami a vodními prvky. R2G tedy jako jedna z mála společností neplánuje veřejný prostor zastavovat, ale naopak ho vytvářet a otevírat více lidem.
Co jste možná nevěděli.
InterContinental Prague byl prvním mezinárodním hotelem ve městě
Výběr této unikátní lokality nebyl náhodný. Záměrem bylo, aby hotel propojil a sladil Staré Město a řeku Vltavu a stal se sám o sobě nepřehlédnutelnou dominantou. Hotel navržený věhlasným českým architektem Karlem Filsakem v brutalistním stylu byl vystavěn v letech 1968 až 1974 z pohledového betonu s pásovými okny obloženými kachlíky. Z vnější strany je hotel vertikálně členěn na sedm menších částí, takže vizuálně je budova v souladu s domy Starého Města. V letech 1992 až 1995 byl hotel zrenovován pod dohledem architekta Romana Kouckého.
Hotel InterContinental Prague byl umístěn na seznam architektonicky významných budov Odboru památkové péče Magistrátu hl. m. Prahy, a tím byl potvrzen jeho status známého orientačního bodu. Od otevření až do dnešních dnů je hotel InterContinental cílem největších celebrit ze světa filmu a hudby i politiků a vysokých vládních představitelů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Barbora Richterová
náměstci
Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...
Další články z rubriky
17:30 Mělo to dělat všechno, nedělá to dobře nic. Musk kopl oblíbenou stíhačku Černochové, testy mu dávají za pravdu
Elon Musk, nejbohatší člověk světa a budoucí šéf odboru pro efektivitu veřejné správy ve druhé admin…
- 15:25 „Že by ten hulvát Trump přece něco dělal dobře?“ Česká média zděšena, ale Dušan Neumann ví, o co jde
- 12:45 Pokus znovu protlačit Istanbulskou úmluvu končí příměrem k souloži
- 9:41 Nehorázné. Co se skrývá za poslední peticí za vyšší poplatky pro ČT
- 10:36 Rusové přeskočí břeh a Ukrajinci se brání ve škole, než pak raději utečou. Tak nyní vypadá válka
- 20:52 Zeman potopil před kamerou Fialu: Drtivě prohraje volby. A ví to