Omluvte se umělcům, napsala Zemanovi pražská radní Třeštíková. „Vaše přání zní spíš jako výsměch“

21.03.2020 10:19 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman prolomil ve čtvrtek několik dní mlčení a vystoupil s projevem, v němž se vyjádřil k aktuální situaci v boji proti šíření nového typu koronaviru. V něm se pustil nejen do opozice, ale také do divadelníků a umělců. „Zatímco jste mlčel, divadla šila roušky. Omluvte se umělcům,“ píše nyní hlavě státu rozčílená pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková v dopisu, na který upozorňuje Forum24.cz.

Omluvte se umělcům, napsala Zemanovi pražská radní Třeštíková. „Vaše přání zní spíš jako výsměch“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radní hl. m. Prahy Hana Třeštíková

Prezident Zeman se v projevu mj. vymezil proti řediteli Divadla Na Jezerce Janovi Hrušínskému. Nejmenoval ho přímo, ale narážel na jeho status na sociální síti Facebook, v němž Hrušínský psal, že pozastavení kulturních akcí je pokusem vlády Andreje Babiše (ANO) o likvidaci Divadla Na Jezerce.

„Například jakýsi divadelní principál zcela nedávno prohlásil, že koronavirus je jenom lehká chřipka, a kritizoval opatření vlády. Ten druhý extrém spočívá v tom, že propadnete panice a strachu,“ uvedl Zeman s tím, že by dnes lidé měli dodržovat vládní opatření a projevovat odvahu.

„Herci, kteří si stěžovali, že nemají kšefty, by udělali lépe, kdyby navštívili domovy důchodců a udělali tam trochu radosti,“ zaznělo také z úst hlavy státu.

Třeštíková takový úder na herce a umělce nenechala bez povšimnutí. „Važený pane prezidente, v Praze jsou desítky divadel, která se ihned po svém uzavření přeměnila na šicí dílny a vyrábí tisíce roušek pro zdravotníky, domovy důchodců, pečovatelská centra i pro jednotlivé obyvatele. Suplují tak pomoc státu, které se zatím nedostává,“ zdůrazňuje v dopise adresovému Zemanovi.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Milá Katko,

Slováci z KSS se přejmenovali na SDL, aby nedráždili generaci, která o KSS jen slyšela. Díky médiím dostala KSS Černého Petra a tak ji Weis , předseda KSS, přejmenoval na SDĽ. Teď jen málo lidí si vzpomene na KSS. Proč se nezkusíte přejmenovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman pro PL: Reforma, nebo koryta? Motoristé jako komunisté v roce 1968

11:45 Ivan Hoffman pro PL: Reforma, nebo koryta? Motoristé jako komunisté v roce 1968

POHLED IVANA HOFFMANA Ivan Hoffman nově exkluzivně pro ParlamentníListy.cz píše o pokusech napravit …