Toto téma v rozhovoru s Jaroslavem Němečkem nadhodila moderátorka Lucie Vopálenská, která konstatovala, že je Fifinka „matka pluku“, peče a vaří pro zbytek a je „tradiční model“. Jaroslav Němeček uvedl, že se s feministkami setkal. „Poslední tři měsíce to slyším dnes a denně,“ uvedl v prosinci minulého roku. „Považuju to za hloupost, je to nesmysl, protože moje maminka dělala všechno, co maminky dělají. I mě seřezala, když jsem zlobil,“ řekl a dodal, že tatínek chodil do práce a staral se o rodinu. „Všechno to klapalo normálně a nikoho nenapadlo takovéhle rozlišování...“ trval si Němeček na svých názorech.
Moderátorka se tedy zeptala, zda je tedy zastáncem tradičního rozdělení rolí, což autor Čtyřlístku potvrdil. „Ono to ani jinak nešlo,“ poznamenal. Nicméně oznámil: „Přeju každému, aby žil svůj život a když se někomu chce žít genderově, tak ať si ho žije.“ Do Čtyřlístku v podstatě promítl svou rodinu.
„Tenhleten problém považuji za nešťastný, zbytečný a žijeme ve svobodné zemi, zaplať pánbůh, všichni mají možnost si žít život jak chtějí, což je krásné,“ řekl dále. Podle něho se jedná o módní záležitost, která vypukla, ale zase zmizí.
„Genderové vyvážení“ se řešilo i v nejnovějším rozhovoru s Jaroslavem Němečkem a jeho manželkou Lucií, který vedl Aleš Cibulka. „V dnešní době 21. století musí být všechno genderově vyvážené. Tohleto je rodina... No tam by člověk poslal sociálku,“ žertoval moderátor. „Fenka žije s kocourem, prasetem a zajícem v jedné domácnosti, já teda nevím,“ dodával. Nicméně Lucie Němečková mínila, že mánie genderové vyváženosti končí. Duchovní otec Čtyřlístku ještě doplnil, že nejen to, dokonce spí všichni v jedné ložnici, jako Disneyho trpaslíci se Sněhurkou.
Cibulka vyzvídal, zda je mezi třemi mužskými postavami a Fifinkou nějaká naděje na vztah, ale Lucie Němečková to vyloučila s tím, že Fifinka ví, že by tím rozbila partu. Ale Němeček dodal, že už to někteří zkoumali a všímali si například, že Fifinka pětkrát položila Myšpulínovi ruku na rameno. „To jsou takoví vědci, kteří se tím zabývají a počítají, komu věnovala větší přízeň, vedle koho ležela, vedle koho seděla. A končilo to tím, že Jaroslava potom pozvali a předali mu cenu Síně slávy za to, že jim to dalo takovou práci všechno to spočítat,“ sdělila Cibulkovi Lucie Němečková.
Dodejme, že nejde zdaleka jen o Čtyřlístek, ale i jiné příběhy pro děti se staly předmětem zkoumání. Například Ferda Mravenec Ondřeje Sekory. Práci "Genderové stereotypy v Knížce Ferdy Mravence“ obhájila Kateřina Navrátilová za dobře na fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Což bývalý politik a známý glosátor Miroslav Macek zhodnotil: „Kdybyste nevěděli, na co jsou též vyplýtvány naše daně, a chyběl vám důkaz, že svět se v pr..l obrací…“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas