Na hlavu Jaromíra Jágra se snesla pořádná porce kritiky za to, že cestoval s Milošem Zemanem do komunistické Číny a s pověstnou 68, která odkazuje k roku příjezdu okupačních sovětských tanků do Československa, tu propagoval hokej.
Kriticky se k cestě Jaromíra Jágra do Číny postavil i pořad ČT 168 s moderátorkou Norou Fridrichovou. Jágr podle ní bruslil „na tenkém ledě“. Komunistický režim je dnes podezříván mimo jiné z toho, že obchoduje s orgány lidí, které předtím uvěznila v táborech.
A hradní mluvčí Jiří Ovčáček při obhajobě Jágra nešetřil tvrdými slovy. „Když vidím ty bolševické zrůdy, které útočí ze svých neotřesitelně ideových pozic na Jaromíra Jágra, je mi stydno. Třicet let po pádu totality se v této zemi znovu roztahují kádrováci, kteří se snaží společensky zničit každého, kdo nezapadá do jejich pokřiveného vidění světa,“ napsal na sociální síti Twitter.
Nora Fridrichová se v odpovědi tamtéž zamýšlela nad tím, zda si má Ovčáčkova slova vyložit jako útok, nebo jako pochvalu, když sám Ovčáček v minulosti napsal stovky článků do komunistických stranických Haló novin. „Mluvčí Ovčáček mě zmátl. Zda označení bolševická zrůda je zrovna od něj myšleno jako urážka, nebo vlastně kompliment,“ uvedla dáma na sociální síti.
Sportovní komentátor Jaromír Bosák si ještě přisadil. „Já nevím, jestli už ve slově myšleno není cosi nespojitelného se jmenovaným nižším státním úředníkem... jmenovaný ve významu zmíněný...,“ uvedl Bosák.
Známý komentátor Alexandr Mitrofanov Fridrichové doporučil, aby si Ovčáčkův útok vyložila jako kompliment.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp