Z Francie a z Německa teď posloucháme, že je Česká republika špatná, když nechce přijímat „uprchlíky“ na základě předem dohodnutého systému kvót. Jsme ti šatní, protože nedodržujeme dohody. Jenže, podle Neffa, jde o dohodu, u které je od počátku jasné, že nebude fungovat. Zdá se, že to ví celá EU, protože většina států sice verbálně systém přerozdělování migrantů podporuje, ale v praxi ho neplní. Je to dobře vidět na Slovensku, které na jedné straně systém kvót zažalovalo, ale formálně se mu tak úplně nebrání.
Český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) jasně řekl, že Česko už do voleb žádného uprchlíka nepřijme. Prozatím jsme jim přijali 12; pokud by systém kvót fungoval, měli bychom přijmout více než 2500 migrantů.
„Za situace, kdy se Frontex stal agenturou pašeráckých organizací transportujících zákazníky z třetího světa k podpůrným zdrojům Západu, odmítáme připustit tezi, že takzvané kvóty jsou řešení. Nejsou. Je to jen alibi aktuálního vedení Unie. Věcně jde o prkotinu. Dvanáct uprchlíků nebo dvanáct set nebo dvanáct tisíc, to pro Českou republiku není technicky, tedy ekonomicky a organizačně, žádný problém. Jde o zásadní problém politický. Jsme do krajnosti alergičtí na to, aby nám někdo silově vnucoval ideologické nesmysly, očividně jdoucí proti zdravému rozumu,“ píše Neff.
Brusel se prý zkrátka posouvá do pozice, v jaké před pár lety byl Kreml. Došlo to tak daleko, že Velká Británie už raději EU opouští a francouzský prezident Emmanuel Macron se teď asi snaží o totéž se zeměmi Visegrádské čtyřky.
"Může si pan Macron, pan Nikdo, kde se vzal tu se vzal, včera o něm nikdo nevěděl, reálně myslet, že se před ním roztřese evropský blok zocelený půlstoletou zkušeností s diktaturou Ruska?," ptá se na závěr zkušený novinář.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp