Dorazily stovky především mladých lidí a otázky jen pršely…
Na čem skončila Tatrovka
Turek v diskusní části setkání uvedl: „V Evropě, kde byly stovky a stovky automobilových výrobců, tak ty dnes vlastní tři čtyři společnosti. Žije spousta lidí, kteří se živí jen z dotací a z jejich zařizování. Přes všech Euro 4 nebo 5 nebo 6 ty menší společnosti prostě nedají. V devadesátých letech se třeba mnoho společností nedostalo za airbagy. Nejstarší automobilky v Evropě prostě nezvládly toto zajišťovat. To je i případ Tatry. Nejstarší automobilka v Evropě padla díky těmto bezpečnostním nařízením. Prostě nebyla schopna vyrábět. A to se týká stovek a stovek, možná tisíců společností a firem. V Anglii bylo třeba 800 manufaktur, které vyráběly auta. Mizí tedy konkurence.“
„Evropský parlament je téměř jediným nezákonodárným parlamentem. Tak to je jinde ve světě třeba v Ománu. Tam je sultán a parlament má jako poradní sbor,“ překvapil přítomné Turek. „Což je poměrně komická záležitost. Ve frakcích Evropského parlamentu tedy můžete mít iniciativu. Evropská komise, to jsou nějací paňáci. A ta podání, na to nemůžete mít žaludek, je náročné to všechno učíst a přečíst. A v Evropské komisi je zhruba 32.000 zaměstnanců, které nikdo nezvolil a nikdo je nezná a přijdou jim peníze bůhví od koho. Když si vezmete, že evropské emisní povolenky kupují z 50 procent Číňané, tak pro koho Unie a Evropská komise pracuje, komu slouží ty zákony? Dělá to tedy pro nějakou cizí mocnost? Je Green Deal pro českou vládu? My víme, že jsme další, sedmnáctou spolkovou zemí Německa. Máme 80 procent ekonomiky spojené s Německem. Víme, jak se EU dokázala za brexit neuvěřitelně mstít Velké Británii a jak to dělá dodnes. Kdybychom opustili EU, tak by samozřejmě také vyšlo slunce, ale společnosti, které jsou zde, by se odstěhovaly zpět především do Německa. Takže nebraňme se EU, pojďme k tomu racionálně přistupovat.“
„Ale podívejte, kdo vlastně udělal brexit. Jeden britský europoslanec, Farage. Když přivedete ředitele továren, Volkswagenu, když tam vysvětlíte, jaký má evropský průmysl opravdu problémy, tak se musí něco změnit. Tyto volby jsou o tom, aby se napřímily vztahy a zklidnila situace. Protože ti stávající tam udělali takovou paseku. A proč k evropským volbám nechodí lidi? Když tam jde ale jen třicet procent lidí a ostatní řeknou – mne ty Green Dealy nezajímají, tak proto je tady vlastně máme! Díky tomu, že lidi nezajímá evropská politika, nechodí k volbám. A evropské právo je nadřazené národnímu. Musíme tam jít a dát to,“ burcoval Filip Turek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala