Petr Pavel jakožto hrdina a velký přítel Ukrajiny. Takto českého prezidenta nazval starosta Borys Filatov při Pavlově návštěvě často ostřelovaného ukrajinského města Dnipro. „Je to velký přítel Ukrajiny, voják, hrdina, generál, intelektuál, zásadový politik a charismatický člověk,“ citoval Filatova server Novyny.live. Při celém programu byl prezident doprovázen spolu s ochrankou i ukrajinskými vojáky, do města přijel v noci zvláštním vlakem z Kyjeva.
Při příležitosti návštěvy Dnipra sdílel prezident fotografii rozbořených domů. Ruskou válku nazval „barbarským vražděním civilistů“ a uctil i památku obětí jednoho z ruských útoků na město, během něhož zemřelo 46 lidí. „Válku jsem zažil. Doufal jsem, že podobné obrázky už nikdy neuvidím. Realita v Dnipru ale ukazuje, že jsme se z historie nepoučili. Ruská válka proti UA je barbarské vraždění civilistů. Čest památce 46 obětem ruského útoku. Zemřeli uprostřed svátků, doma, kde se cítili v bezpečí,“ napsal prezident Pavel na Twitter.
Válku jsem zažil. Doufal jsem, že podobné obrázky už nikdy neuvidím. Realita v Dnipru ale ukazuje, že jsme se z historie nepoučili. Ruská válka proti UA je barbarské vraždění civilistů. Čest památce 46 obětem ruského útoku. Zemřeli uprostřed svátků, doma, kde se cítili v bezpečí. pic.twitter.com/Ky2sZIcUPB

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: luk