„Naivně jsem se domníval, že poletíme spolu, že cestou probereme, co se na schůzce bude řešit,“ uvedl v rozhovoru pro Rádio Impuls Pelikán. Dodal, že podle něj jde o samozřejmost.
Místo toho jej však v pondělí čekal e-mail, ve kterém stálo, že se již do vládního speciálu nevejde. „V pondělí jsme seděli vedle sebe na vládě a nic mi neřekl. Poslal to potom takovouhle cestou, e-mailem,“ řekl Pelikán, který se summitu plánoval zúčastnit za doprovodu pouhých dvou delegátů. Do speciálu se však podle ministra spravedlnosti vejde až třicet osob.
Ministerstvo vnitra uvedlo, že speciálem poletí i „větší počet novinářů“, kteří chtějí být u toho, až bude Chovanec na hranicích sledovat činnost českých policistů.
Pro Pelikána by to tak znamenalo letět po svém. Naštěstí pro něj má pilotní průkaz, a nešlo by tak o jeho první pracovní cestu, kterou by pilotoval sám. Cessnou letěl již do Bratislavy či Lucemburku.
„Cítím, že ty vztahy jsou někdy trochu napjaté, a to v důsledku určitých názorových rozporů,“ komentoval rozhodnutí ministra vnitra Pelikán. Jejich názory se rozcházejí zejména v přístupu k uprchlíkům a jejich zadržování v detenčních zařízeních.
„Technické aspekty přípravy zahraničních cest pana ministra komentovat nebudeme. Nicméně obecně platí, že zájem novinářů o problematiku uprchlické krize a s tím související zahraniční cesty je opravdu velký,“ znělo vyjádření Ministerstva vnitra v SMS, kterou poslalo Rádiu Impuls.
Summit se však nakonec z důvodu současné politické situace v Polsku nekoná.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa