Případ údajného zneužití vojenské rozvědky má nyní čtyři obviněné. Jsou jimi Jana Nečasová (Nagyová) a dva šéfové vojenské tajné služby Ondrej Páleník a Milan Kovanda a také šéf jednoho z odborů rozvědčíků Jan Pohůnek. Šéfka Nečasova kabinetu a jeho nynější manželka Jana Nečasová (dříve Nagyová) je měla zaúkolovat a nechat je sledovat několik osob, mezi nimiž byla i Nečasova první manželka Radka.
„Jasně jsem už dříve řekl, že kauzu považuji za politicky vykonstruovanou, ale do značné míry, a jsem přesvědčen, že to nezávislý soud prokáže, i jako důsledek boje mezi ÚOOZ a Vojenským zpravodajstvím, který se týká kauz typu CASA a podobně,“ cituje Právo Petra Nečase.
Podle informací deníku už prý v minulosti policisté opakovaně narazili během svého vyšetřování na odmítání vojenských zpravodajců, ti s nimi odmítali spolupracovat. Prý jim nechtěli dát informace, které nashromáždili při své práci s tím, že jde o utajované informace.
Robert Šlachta vylučuje, že existuje boj mezi vojáky a policisty
„S CASAma nemáme nic společného, to dělá protikorupční policie a na Tatrách jsme byli jen na začátku tři týdny či měsíc a pak jsme to zase předali. My nemáme s Vojenským zpravodajstvím nic společného, nic jsme po nich nechtěli, žádnou kauzu jsme s nimi nedělali, spolupracujeme jedině ohledně terorismu,“ říká šéf ÚOOZ Robert Šlachta. Vyvrací tak spekulace, že se odehrává boj mezi vojáky a policisty.
Petr Nečas se prý také domnívá, že stíhání Kovandy a Páleníka může souviset i s bojem uvnitř samotného Vojenského zpravodajství.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr