Z účtů Viktoriagruppe ale časem zmizely peníze a firma před dvěma lety skončila v insolvenci. Od té doby se stát neúspěšně domáhá své nafty, kterou mu Viktoriagruppe hlídala, a rovněž nezaplacených daní.
List už dříve informoval o tom, že Pitr prostřednictvím advokátky Kateřiny Radostové jednal o nákupu areálu v Chlumci nad Cidlinou, kde Viktoriagruppe patřil takzvaný daňový sklad. Nejnověji má podle informací zmíněného deníku zájem rovněž o druhý areál společnosti v bavorském Kraillingu, kde stále leží státní nafta za více než 1,2 miliardy korun.
List poukazuje na zajímavý fakt. A sice na to, že v tomto týdnu sice konkurzní správce Mirko Mollen povolil Česku, že si může svou naftu odvézt, problém je ovšem v tom, že stanovil termín do konce dubna. A prakticky všichni vysoce postavení státní úředníci se shodují, že tento termín je naprosto nereálný. Dopravit zásoby do Česka by trvalo reálně minimálně do půlky června.
Mimo záznam pak prý zástupci českého státu tvrdí, že Mollen už zřejmě má dohodu s některým ze zájemců o majetek Viktoriagruppe, a proto snahy Česka o návrat dlužné nafty nebo peněz odrazil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam