Prezident Miloš Zeman ParlamentnímListům.cz oznámil, že předal premiéru Andreji Babišovi (ANO) materiál týkající se šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS), který má ukazovat, že Koudelka není dobrý manažer.
„Odehrálo to nedlouho poté, co stát a ČEZ uzavřely smlouvy k plánovanému novému bloku v Dukovanech. Ministr Karel Havlíček (za ANO) a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš podepsali zastřešující dohodu i smlouvu, jež stanovuje termíny výběru dodavatele stavby. Beneš oznámil, že chce tendr vypsat už v prosinci,“ přibližuje Fendrych, co za „útokem a pliváním“ hlavy státu na Koudelku stojí.
„Na tento pátek je svolána mimořádná schůze Sněmovny. Bude-li schválen program schůze, na program přijde zákon o přechodu k nízkouhlíkové energetice (upravuje model výkupu elektřiny z plánovaného nového jaderného zdroje), což se dá ve zkratce popsat jako zákon k dostavbě Dukovan. Podpisy pro mimořádnou schůzi sháněl předseda zmírajících komunistů Vojtěch Filip, jemuž dala komunistická tajná policie krycí jméno Falmer,“ pokračuje komentátor.
Filip, prý zjevně „nakloněný Rusům i Číňanům“, chce podle Fendrycha svolat mimořádnou schůzi k „Dukovanům“, aby zákon o přechodu k nízkouhlíkové energetice prosvištěl Sněmovnou co nejrychleji a především aby se vyhnul „podrobnému projednání na bezpečnostním výboru“.
„Mimochodem nejde o drobné, vláda zakázku odhaduje na 160 miliard korun, ale odborníci (kupříkladu minoritní akcionář ČEZ Michal Šnobr) tvrdí, že částka bude dvojnásobná, 320 miliard korun,“ dodává Fendrych.
Hraje se tak prý o stovky miliard, které budou splácet další generace. „Ti, kteří by přivítali vítězství Rosatomu nebo China General Nuclear Power v tomto megatendru, spěchají. Každá debata o dané věci je pro ně nebezpečná. Energetická závislost na Rusech nebo na Číně je pro demokratické Česko vysoce riskantní, nepřijatelná,“ upozorňuje Fendrych.
Pokud má tato „atomová parta“ prosadit svoje koně do Dukovan, potřebuje nutně zpochybnit Michala Koudelku a jím vedenou tajnou službu. „Koudelka je špatný manažer evidentně proto, že v Česku honil a nahání ruské a čínské tajné agenty. To si dovoluje moc,“ píše Fendrych.
„Zeman a jeho lidé útočí na klíčovou českou tajnou službu a spolu s extrémními stranami se snaží protlačit Rusy (nebo Číňany) do stamiliardové zakázky. Jak se tomu říká? Podle Zemana ‚ekonomická diplomacie‘. Ano, sedí to, ale je to ekonomická diplomacie pro Rusy a Číňany. Pro Česko je to zrada národních zájmů,“ shrnuje Fendrych.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab