V roce 2015 obletěla svět fotografie malého syrského chlapce, jehož tělo bylo vyplaveno na pláž v Turecku. Západní média si tehdy kladla otázku, zda tento snímek dokazující, jak uprchlíci trpí, otevře srdce i brány Evropy. Ve Spojených státech se zase objevují informace o utrpení lidí, kteří z Jižní a Střední Ameriky přicházejí k hranicím Spojených států a snaží se klepat na brány Texasu a dalších států USA.
Tomáš Vyoral se v textu pro server iPrima zamýšlí nad tím, proč svět neobletěla také fotografie osmiletého německého chlapce, kterého na jednom z německých nádraží strčil eritrejský žadatel o azyl pod vlak a usmrtil ho.
Vyoral zdůraznil, že mu nejde o nějaké krvavé fotografie mrtvého chlapečka, uvítal by v podstatě jakoukoli jeho fotografii, třeba školní, aby si lidé mohli spojit utrpení, kterým prochází jedna z německých rodin, s konkrétní tváří a jasně si uvědomili, že utrpení spojené s migrací dopadá i na Evropany.
„Jen hypoteticky si představme opačný obrázek, který si opravdu ani za mák nepřeji, kdy by osmiletého migranta strčil pod vlak vyšinutý Němec. To by bylo křiku, zobecňování, generalizování a znechucení ze stran uvědomělých levicových liberálů. Sociální sítě, stránky a obrazovky Bakalových novinářů a České televize by praskaly ve švech. Myslíte, že přehnáním? S veškerou hrůzou se obávám, že se o tom budeme mít příležitost přesvědčit,“ uzavřel Vyoral.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp