Policie Svobodu stejně jako další radní viní v kauze městské karty Opencard. „Z výsledku hlasování plyne, že imunita již zcela ztratila smysl," uvedl v tiskové zprávě Polčák. „Rezignuji proto na funkci místopředsedy tohoto (imunitního) výboru a navrhuji vládní koalici, aby tento výbor měl pouze předsedkyni z řad opozice a jednoho místopředsedu z řad koalice," napsal Polčák.
Je zbytečné mít na výboru čtyři místopředsedy. Ušetří se tím
Je podle něj zbytečné, aby „zbytný" výbor sněmovny měl čtyři místopředsedy, kteří za své funkce pobírají příplatky k poslaneckým platům. „Ušetří se, o což prý i vládní koalice usiluje," dodal Polčák.
Pro Svobodovo vydání hlasovalo 101 ze 175 přítomných poslanců, proti jich bylo 55. Ve středu sněmovna o policejní žádosti už jen rozhodovala, debata o ní byla uzavřena v úterý. Svoboda označil své stíhání za nesmyslné a politické, s vydáním ale souhlasil. Svoboda už dříve připomněl, že u začátku projektu Opencard nestál, radní rozhodovali o zakázce na základě řady posudků. Projekt vznikl za Svobodova předchůdce Pavla Béma (ODS).
Sněmovna jednoznačně neměla Svobodu vydat k trestnímu stíhání, tvrdí Polčák
„Domívám se, že ještě nestála sněmovna před jednoznačnějším případem, kdy neměla vydat svého člena k trestnímu stíhání," uvedl Polčák.
Exprimátor stejně jako další radní čelí podezření z porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže a porušení povinnosti při správě cizího majetku ve spolupachatelství v souvislosti se zadáním zakázky na podporu programového vybavení firmě Haguess. Městu prý způsobili škodu asi 25 milionů korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe, čtk