Jedním z možných scénářů vývoje situace je podle Adamové občanská válka. V takovém případě očekává, že vlnu přílivu uprchlíků by nedokázali vyřešit pouze přímí sousedé Ukrajiny, tedy Polsko a Slovensko, ale znamenala by nápor i na další země Evropské unie, a to včetně České republiky.
„Ukrajinci jsou u nás vůbec nejpočetnější menšinou, žije jich tu asi 120 tisíc. A každý z nich má na Ukrajině rodinu, kamarády, známé. Je logické, že budou chtít svým blízkým pomoci,“ míní poslankyně a zároveň klade otázku, zda je česká vláda na tento scénář vůbec připravena.
Vláda si neuvědomuje možné důsledky
Zatímco sousední Slovensko se dle slov Adamové na příliv uprchlíků pečlivě připravuje, česká vláda prý nedělá nic. A to ji zneklidňuje. Nejedná se navíc podle jejího názoru pouze o zajištění ubytování, ale i sociální péče o děti, staré lidi a nemocné.
„Nikdy bychom přitom neměli zapomenout, že v popředí situace na Ukrajině nejsou jen geopolitické hry, ale především osudy lidí, kteří se `provinili` jedině tím, že právě teď na Ukrajině žijí,“ zdůraznila poslankyně závěrem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: nem