„Turecko v posledních deseti letech velmi intenzivně investuje do vědy a výzkumu a nutno říct, že za posledních pár let se jim to všechno několikanásobně vrátilo. Patří mezi regionální lídry v této oblasti,“ řekl novinářům ministr průmyslu Havlíček.
S Teknokentem, jehož základy byly položeny na konci 80. let, nyní spolupracuje skoro 400 technologických společností. Vědecký park podle tiskové zprávy vyprodukuje více než 600 projektů ročně. Firmy, které jej využívají, se zabývají vývojem počítačových programů a výpočetních technologií, elektronikou, strojírenstvím, designem, novinkami v lékařství i výzkumem a vývojem v oblastech, jako jsou obranné, letecké a kosmické technologie, ale také potravinářství nebo zemědělství.
„Technická univerzita zde má obrovské zázemí pro začínající podnikatele. Park umožňuje růst novým začínajícím firmám, ale současně vytváří velmi slušné zázemí pro fungování větších společností. Docela zajímavým způsobem propojuje byznys se vzdělávací a výzkumnou sférou,“ upozornil ministr. Také premiér Babiš ocenil, že turecká vláda podporuje mladé podnikatele. „My máme zájem o spolupráci. Sbíráme informace, navazujeme kontakty,“ uvedl.
Čeští politici, kteří se do Istanbulu přesunuli z Ankary, se dnes ve městě také zúčastnili česko-tureckého ekonomického fóra. Babiš odpoledne jednal i s guvernérem Istanbulu Alim Yerlikayaem a otevřel potravinářský veletrh.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab