Profesor Jan Pirk v rozhovoru pro MF Dnes poznamenal, že člověk je tvor přírodou stvořený k pohybu a úkolem dospělých je podle něho podporovat v dětech chuť ke sportu. Zpočátku k žádnému konkrétnímu sportu, ale obecně k pohybu. Děti si později vyberou svůj oblíbený sport samy.
S velkou nelibostí sledoval, že v časech covidové pandemie se děti skoro nehýbaly a jen seděly doma u počítačů. Ať už během on-line školní výuky, nebo po jejím skončení.
„My dospělí jsme dětem dovolili, aby se naučily žít vsedě. A teď bude trvat, než se zase zvednou. I proto jsem se zapojil do projektu Podej ruku sportu, ve kterém budu přednášet trenérům. Musíme náš zločin společně odčinit. Ale nemyslete, že budu jen kárat, doporučovat nebo přikazovat,“ upozornil Pirk.
Vedle toho podle jeho názoru škodíme tím, že děti mají volně přístupné velké množství přeslazených nápojů, energetických drinků a dalších nezdravých potravin či tekutin. Pirk má za to, že místo toho je třeba přirozenou cestou posilovat dětskou imunitu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.