Slovenská prezidentka v rozhovoru hovořila také o tom, že v případě nového politického uspořádání po blížících se parlamentních volbách může dojít také k ohrožení pokračování slovenské podpory Ukrajině. Ta se již déle než rok brání ruské agresi.
Čaputová se domnívá, že její země čelí aktivní ruské dezinformační kampani. Obává se, že jako „mladá demokracie" je její země vůči této kampani „ohroženější". Ve společnosti pozoruje nejen polarizaci, ale i roztříštěnost.
Hovoří i o tom, že v případě vítězství populistických stran po parlamentních volbách by se mohly slovenské postoje na mezinárodní scéně více podobat zahraniční politice typu Viktora Orbána.
Podle posledního průzkumu, jenž na území Slovenska provedla organizace Globsec, asi 50 procent dotázaných Slováků uvedlo, že USA jsou pro jejich zemi bezpečnostní hrozbou. 66 procent lidí pak souhlasilo s výrokem, že USA vtahují Slovensko do války s Ruskem, neboť je to pro ně výhodné.
I z dalších průzkumů vyplývá, že Slovensko má ze zemí Visegrádské skupiny stabilně největší sympatie k Rusku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef