"Samozřejmě očekáváme, že se situace změní k lepšímu. Samozřejmě očekáváme, že krize na Ukrajině skončí. Samozřejmě chceme normální vztahy se všemi našimi partnery včetně těch ve Spojených státech a Evropě," řekl Putin v rozhovoru, jehož výňatky ARD předem zveřejnila, protože celé interview bude vysílat až v neděli večer.
Ruský prezident také varoval před jednostranným svalováním viny. "Nejdůležitější je, aby se na problém nenahlíželo jen z jednoho úhlu," řekl. Dodal, že ukrajinská vláda nasadila na východě země armádu, ale o tom se nemluví. "To znamená, že chtějí, aby tam ukrajinská vláda všechno zničila, všechny politické oponenty a soupeře. To chcete? My tedy ne," zdůraznil Putin.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: dkr, čtk