„Právě jsem dokončil přípravu na zítřejší RRTV. Nic neobvyklého. Kromě jiného jsme chtěli vědět, proč TV Prima ve zpravodajství provedla instruktáž, kam hodit v ruském tanku nejlépe zápalné láhve. Prý aby to Ukrajinci věděli. Takže TV PRIMA už v aktivní válce s Ruskem je,“ uvedl Petrov.
„Martin Dorazín z Českého rozhlasu se zase na sociálních sítích nechává slyšet, že je třeba podniknout raketový útok na Moskvu,“ dodal.
„S obavami sleduji situaci na Litvě a zájem Ukrajiny na raketách s dlouhým doletem. Přece všichni víme, proč je chtějí. Martin Dorazín to řekl nahlas. A jestli si někdo myslí, že pokud Ukrajinci odpálí rakety na Moskvu, že se Rusové přestanou s civilními oběťmi na Ukrajině mazat… Dorazín v zásadě říká, čím více krve teď, tím méně krve v budoucnu. Já s tím zásadně nesouhlasím. Ani v případě TV Prima, ani v případě novináře ČRo. Tihle novináři volají po krvi a obětech, nikoliv po míru,“ zmínil Petrov.
„Rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 30. září 2020 uvádí: ‚Při sledování publicistiky divák ví, že sleduje nejenom sumu faktů, ale též jejich autorské hodnocení. Proto by si měl divák publicistiky ideálně uvědomit, že nesleduje žádnou zjevenou pravdu, ale subjektivní a osobité stanovisko, s nímž se může, ale nemusí ztotožnit. Musí však vědět, že takovou názorovou žurnalistiku sleduje‘“, zakončil Petrov.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vef