Rakušan se s kancléřem podle informací serveru CNN Prima News setkal dvakrát v průběhu prosince minulého roku. Nejen veřejnost, ale ani ostatní členové vznikající vlády o schůzkách nebyli informováni. Schůzky se prý konaly z Mynářovy iniciativy.
„U Mynáře jsem byl dvakrát v životě, vždy na jeho pozvání a vždy jsem o tom informoval premiéra Fialu. Žádné pokoutné schůzky to nebyly,“ prohlásil Rakušan bez dalších komentářů, proč se o schůzkách nevědělo a co se na nich řešilo.
A právě toto tajnůstkářství kritizuje i senátor Václav Láska. „O Vratislavu Mynářovi si myslím a i říkám jen to nejhorší. Z toho důvodu bych také schůzky s ním odmítal. Pokud by byla taková schůzka nezbytně nutná, hodně nahlas bych o ní dopředu veřejně informoval. A hned po ní i o jejím obsahu. Jiný přístup ke schůzkám s V. Mynářem od demokratického politika (který před volbami o něm mluvil podobně jako já) považuju za chybu, v horším případě za pokrytectví,“ napsal Láska na facebooku s tím, že Rakušan velmi pochybil.
Situaci kolem Rakušana ještě bedlivěji sleduje bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta, jehož hnutí Přísaha na podzim neuspělo ve volbách do Poslanecké sněmovny. „Skandály kolem Víta Rakušana nemají konce! Po nátlakových schůzkách s policejním prezidentem, po tom, co navrhli Michalika na ministra a po tajných schůzkách s Mynářem, tady máme další skandál kolem Víta Rakušana. I teď jde o peníze,“ spočítal Šlachta všechny dosavadní Rakušanovy prohřešky.
Ten nejhorší je podle něj neprůhledné financování kampaně v hnutí STAN. „Jenom pár dnů po tom, co se STAN dostal do Parlamentu se začaly dít věci! Na účet jim přistálo několik velkých sponzorských darů v celkové výši tří milionů korun. Původně to vypadalo jako různé platby od různých lidí a firem. Jakmile ale novináři začali pátrat po tom, kdo je v pozadí, objevila se složitá pavučina lidí. Jde o podnikatelsky provázanou skupinu, která přes kyperské a lucemburské firmy poslala peníze STAN. Tvářili se jako dvacet nezávislých firem, ve skutečnosti se ale všichni mezi sebou dobře znají. Navíc ve veřejných registrech jsou místo skutečných vlastníků zapsaní lidé, kteří firmy reálně nevlastní,“ informuje na svém facebooku Šlachta.
„Kdo tedy za firmami skutečně stojí? Podnikatelé, kteří v devadesátých letech privatizovali obchoďáky Prior. A teď ta třešnička na dortu. Kdo jim u toho pomáhal? Věslav Michalik. Ano, skutečně. A to není všechno. Taky s nimi v roce 2015 přes svojí kyperskou firmu podnikal. Když jsem u nástupu nové vlády říkal, že na mě dýchají devadesátky, nemohl jsem ani tušit, jak moc mám pravdu,“ dodal Šlachta, který na nové vládě zatím shledává jednu chybu za druhou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma