„Krátce před šestou hodinou ranní přijali policisté přes tísňovou linku 158 informaci od jednoho z řidičů, že pod plachtou návěsu kamionu jedoucího po Pražském okruhu ve směru na D8 zahlédl člověka. Na základě podezření, že by se mohlo jednat o převoz běženců, přistoupili policisté k zastavení kamionu a následné kontrole,“ uvedla Zoulová. Mezitím na tísňovou linku policie přicházela oznámení od dalších řidičů o tom, že z kamionu během jízdy vyskočili nejméně tři lidé. „Policejní hlídky díky přesným informacím ze strany veřejnosti ve velmi krátké době zadrželi celkem tři cizince a převezli je na služebnu cizinecké policie k dalším úkonům,“ dodala policejní mluvčí.
Cizinecká policie už podle Zoulové zahájila ve věci úkony trestního řízení a bude zjišťovat případnou roli řidiče kamionu, trasu a harmonogram jeho cesty, identitu cizinců a další okolnosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Proč se scházíte s podezřelými lidmi?
Jestli jste si chtěl jen ověřit, jestli GIBS věc řešila, proč jste se nezeptal přímo někoho z GIPS nebo policie? Jste přeci ministr vnitra. Podle mě tak netvrdíte pravdu a něco tu smrdí
Další články z rubriky

4:44 „Bordel na kolečkách.“ Jandák začal o kultuře a skončil na Ukrajině
Za „bordel na kolečkách” označil současnou situaci exministr kultury Vítězslav Jandák. ParlamentníLi…
- 7:21 Šokující obraty v justici! Dvě známé kauzy, stejný soudce, ale zcela opačný postup. Jak je to možné?
- 21:00 Zrušení ČT: Stačí se nebát křiku
- 16:40 U Moravce dusno. „Můžu taky něco říct?“ Černochová nebyla spokojena
- 12:40 Okamura: Rozhazovat za zbrojení, neomezeně. To Černochové schválili, i s ANO
- 10:45 „Nikdy jsem neměla politické ambice.“ Jak soud dohnal učitelku Bednářovou do politiky