Kromě 21 lidí z Ruska a Krymu jsou sankce uvaleny také na čtyři Ukrajince – Viktora Janukovyče, krymského premiéra Sergeje Aksjonova, šéfa krymského parlamentu Vladimira Konstantinova a ukrajinského oligarchu Viktora Medvedčuka. Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) na serveru ParlamentníListy.cz píše, že Americe s Evropou ale unikl jeden podstatný fakt.
- Celý článek europoslance si můžete přečíst ZDE.
„V Ruské federaci totiž už dva roky platí zákon, který zakazuje státním a úředním činitelům vlastnit majetek a konta v zahraničí,“ píše europoslanec s tím, že pokud by je tam měli, porušovali by tím ruské zákony a v tom případě je správné a dokonce v souladu s ruským právem, že takový majetek je zablokován. „Nechce se mi věřit, že by to znalcům ve Washingtonu a Bruselu uniklo. Budou muset vymyslet jiné sankce, které by měly větší váhu než takovéto plácnutí do vody,“ míní.
Tweet Obamovi
O možném selhání sankcí píše i komentátor Hospodářských novin Daniel Anýž. Podle něj se v reakci na zveřejnění seznamu lidí, kterým USA odmítnou vstup do země a kterým zmrazí účty, moskevská burza výrazně zotavila. „Americké sankce totiž zatím vesměs míří proti politickým figurám, ne proti majetkovým a finančním oligarchům,“ píše Anýž. Moskva si tak podle něj mohla nejen oddychnout, ale tak trochu se i dále vysmívat a provokovat. Anýž v článku HN popisuje odezvu jednoho z postižených – ruského vicepremiéra Dmitrije Rogozina, který po Twitteru „soudruhu" Obamovi vzkázal, že na něj jsou sankce krátké.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jno