V průběhu průzkumu americký akciový trh nezažíval takové bouřlivé období, jaké na něm panovalo během letních měsíců. Srpnové data znázorňující počty nezaměstnaných pak ukázala, že bylo vytvořeno méně nových pracovních míst, než se očekávalo. Pokračovaly rovněž i obavy z obchodní války s Čínou a globální ekonomika celkově vykazovala známky zpomalení. Jak již někteří ekonomové poznamenávají řadu měsíců, stále zde panuje obava, že by v blízké budoucnosti mohla nastat recese. Do průzkumu se naopak nepromítlo poslední snížení úrokové sazby Federálním rezervním systémem, jelikož bylo oznámeno až po jeho dokončení.
Samotný Gallupův index ekonomické důvěry je průměrem toho, jak Američané hodnotí současné ekonomické podmínky a zda si myslí, že ekonomika se zlepšuje, nebo zhoršuje. Pokud by index dosahoval maxima (+100), znamenalo by to, že všichni Američané věří, že je ekonomika ve velmi dobré kondici a stále se zlepšuje. V minimu (-100), pak Američané spatřují pravý opak, tedy zhoršení.
Ekonomická důvěra je v současnosti na hodnotě +17. Pro porovnání je nutné zmínit, že v období recese z let 2007–2009 se výsledky během října 2018 propadly až na historické minimum -72 bodů. Nejlepší ekonomický stav naopak Američané registrovali v lednu 2000, tehdy index dosáhl až na +56.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak