Stavba infocentra byla noční můrou hejtmana Ratha
Problematické se podle Vítkové ukázalo i to, jak do památkově chráněného objektu dostat všechny moderní technologie. "Na každý krok rekonstrukce bylo potřeba závazné stanovisko. Tato procedura rovněž zpomalovala chod stavby," dodala Vítková. Stavba se podle ní mohla naplno rozjet až poté, co skončily všechny restaurátorské zásahy.
Rekonstrukci budovy v Husově ulici kritizovala opoziční ODS, podle níž se práce příliš vlečou. To, že nepostupují ideálně, několikrát připustil i hejtman David Rath (ČSSD). Přiznal, že tato akce je pro něj "trochu noční můrou", neboť při bouracích a rekonstrukčních pracích se narazilo na celou řadu problémů. "Myslím si, že vedení středočeské galerie podcenilo rozsah toho úkolu a dávalo nám trochu nereálné termíny možného otevření," prohlásil.
V budově bude infocentrum, kavárna, galerie a obchod s výrobky ze Středočeského kraje
Bývalý ředitel galerie Jan Třeštík ČTK v minulosti řekl, že důvodem zpoždění bylo rozšíření projektu, kvůli kterému vzrostla i cena z původně předpokládaných 65 na 75 milionů korun. Původně se podle něj nepočítalo s tím, že bude nutná tak zásadní obnova sítí, rozvodů elektřiny a vody nebo klimatizace. Vítková uvedla, že hejtmanství dosud na rekonstrukci vynaložilo 35 milionů korun.
V přízemí zrekonstruované budovy vznikne kavárna a infocentrum, v prvním patře galerie a produktový obchod výrobků příspěvkových organizací Středočeského kraje. V budoucnu se počítá i s otevřením historického sklepení, které bude sloužit k prezentačním účelům.
Související:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe