Romská otázka a řev na Babiše: Poslankyně ANO to rozstřelila tak, jako zatím nikdo

05.09.2016 6:31 | Zprávy

Poslankyně Jana Lorencová (ANO) se dnes na svém facebookovém profilu zastala svého předsedy, ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše, jenž je v posledních dnech pranýřován za výrok ohledně tábora v Letech. Koncentrační tábor pro Romy měl totiž nazvat táborem pracovním. Babiš se sice již za svůj výrok omluvil, nicméně zároveň také tvrdí, že byl vytržen z kontextu.

Romská otázka a řev na Babiše: Poslankyně ANO to rozstřelila tak, jako zatím nikdo
Foto: archiv
Popisek: Jana Lorencová

„Hrozné není ani tak, co řekl Babiš, hrozné je to, jak výroku využily zbývající politické strany a jak jsou najednou všichni jednotní. Všechno se přece hodí, stačí, když se to dá použít proti hnutí ANO, ještě lépe, když proti Babišovi osobně,“ podotkla Lorencová se slovy, že jsme jeden velký absurdistán. 

„Běda, jak se někdo odváží pojmenovat věci pravými jmény. Myslím, že taková ‚varianta demokracie‘ nás nenapadla ani v nejhorších snech,“ dodala. Podle ní by však těmto kritikům prospělo setkání se starosty některých měst s vyloučenými lokalitami. Otázkou však je, zda by se ještě odvážili pojmenovat situaci. Následně připomněla Mariánské Hory v Ostravě, kde do rekonstrukce bytového domu investovala zdejší radnice miliony. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Jana Maláčová byl položen dotaz

Spojení s Komunisty

Nakonec k němu nedošlo, ale jak jste vůbec o spojení se Stačilo, což je vlastně jiný název pro komunisty, maximálně přetřených z rudé na růžovou? To už neplatí bohumínské usnesení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroň: Velké strany v Německu jsou nedemokratické. Ignorují přání voličů

16:13 Bystroň: Velké strany v Německu jsou nedemokratické. Ignorují přání voličů

Německý europoslanec z AfD Petr Bystroň po předčasných parlamentních volbách tvrdí, že vítězná CDU/C…