K situaci na Ukrajině mimo jiné uvedl: „Cesta k dlouhodobé politické stabilitě na Ukrajině vede pouze přes celonárodní dialog a snahu o usmíření. Bezprostřední prioritou vlády je obnova úplné administrativní kontroly a odvrácení nebezpečí separatismu vyvolaného Ruskem. V první řadě se však musí snažit oslovit všechny vrstvy ukrajinské společnosti,“ je přesvědčen Libor Rouček.
Rouček zdůraznil význam svobodných prezidentských a parlamentních voleb. „V této souvislosti bude rozhodující průběh nadcházejících prezidentských voleb. Tento proces musí být nejen svobodný a spravedlivý, ale také důvěryhodný a s co nejvyšší volební účastí především z řad obyvatel východních a jižních oblastí. Věříme také, že by krátce poté měly následovat parlamentní volby - v ideálním případě na základě přepracovaného volebního práva a proporcionálního systému. A to proto, aby ústřední vláda získala silný mandát k provedení nutných ekonomických reforem.“
Hlavním předmětem zmíněného semináře byla politická situace na Ukrajině s ohledem na nadcházející prezidentské volby. Diskuze se zaměřila především na hledání možností klidného řešení současné krize a na podporu dalšího demokratického vývoje.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: dkr