Cassidy připomíná, že podle telefonických záznamů byli členové Trumpova týmu v loňském roce opakovaně v kontaktu s příslušníky ruských zpravodajských služeb. „Američtí zpravodajci doposud neobjevili žádné přímé důkazy, které by svědčily o ‚objednání‘ služeb hackerů. Nicméně je znepokojující, jak pochvalně se Trump vyjadřuje o Putinovi. Ještě závažnější je to, že Flynn hovořil s ruský velvyslancem v den, kdy prezident Obama vyhostil 35 ruských diplomatů,“ cituje text z deníku The New York Times.
„Flynnova konverzace s Kisljakem měla dle Bílého domu jen zdvořilostní charakter. Nicméně byla pravděpodobně nahrávána Národní bezpečnostní agenturou. Neznáme její přesný obsah, ale Bílý dům, ministerstvo spravedlnosti a FBI měly přístup k přepisu. Minulý čtvrtek tak deník Washington Post referoval tom, že Flynn s ruským velvyslancem řešil Obamovy sankce, což by bylo jasným porušením diplomatického protokolu a možná i zákona,“ soudí Cassidy.
Celý text v angličtině najdete ZDE.
Odstoupení Flynna z jeho funkce považuje Cassidy ve světle zpráv publikovaných ve Washington Post za nevyhnutelné. Zároveň volá po dalším vyšetření vazeb prezidenta Trumpa na Rusko. „Prezident sice tvrdil, že neví nic o tom, že by Flynn v onom rozhovoru probíral sankce. Nyní však již víme, že ministerstvo spravedlnosti na základě zpráv od FBI varovalo Bílý dům, že by mohl být Flynn vzhledem k vedeným rozhovorům potenciálně vydíratelný.“
Současná nejvyšší státní zástupkyně Sally Yates, kterou Trump vyhodil z ministerstva spravedlnosti pro její nesouhlas se zákazem vstupu občanů sedmi muslimských zemí do Spojených států, osobně varovala Trumpovu administrativu. „Není však vůbec jasné, co se dělo uvnitř Bílého domů dál, píše Cassidy s tím, že existují v podstatě tři možnosti. „Buď se snaží Trump a jeho spolupracovníci o normalizaci vztahů s Ruskem, která bude sloužit zájmům Ameriky.“
„A nebo lze Trumpovo chování vysvětlit tím, že považuje autoritáře Putina za svůj vzor. Třetí možností je, že Trump je ovládán ruskou vládou. V lednu se ostatně psalo o tom, že Kreml sesbíral na amerického prezidenta kompromitující materiál. Jediným možným způsobem, jak předejít dalším spekulacím, je nastartovat skutečně nezávislé vyšetřování, které se bude zabývat ovlivňováním voleb Ruskem a Trumpovými vazbami na Moskvu,“ uzavírá Cassidy.
Deníky The New York Times i Washington Post ve svých textech o údajných vazbách Trumpa na Rusko pracují s anonymními zdroji, což kritizuje redaktor serveru Breitbart Joel B. Pollak. „Timesy píšou o nějakých bezejmenných úřednících, kteří byli zděšeni množstvím kontaktů a Trumpovou chválou Putina. Deník přitom nepíše o tom, kdo ten kontakt inicioval. Vypadá to tedy tak, že se žádná kauza nekoná. Je rovněž zajímavé, že New York Times píše o analyzování telefonických hovorů FBI, o kterém jsem k velké nelibosti liberálních novinářů informoval tento týden,“ konstatuje Pollak s notným zadostiučiněním.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro