Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

11.05.2021 19:40 | Zprávy

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje současná Rada České televize a jak ovlivňuje atmosféru v největším veřejnoprávním médiu? Proč radní zahrnuli do své zprávy také výtku na malou účast politiků z hnutí Svoboda a přímá demokracie ve vysílání? A jak se radní stavějí k diváckým stížnostem?

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše
Foto: Archiv PM
Popisek: Pavel Matocha v šachové partii s legendárním mistrem světa Garrim Kasparovem

Úvodem se Matocha vyjádřil k tomu, že se stále nedaří snížit emoce při jednání Rady ČT. „Protože máme v radě několik kolegů, zejména Zdeňka Šarapatku a Reného Kühna, kteří se programově snaží vyvolávat konflikty a hrotit jednání,“ řekl k atmosféře na jednáních Matocha a bránil se tomu, že by za vyhrocené emoce mohla například ekonomka a radní ČT Hana Lipovská, která na jedno z jednání rad dorazila v doprovodu policejní ochranky.

„Například za vyvolání hysterie, že je v budově České televize policie, mohou oni dva, protože Hana Lipovská to nijak nezmiňovala. Ochranka, která jí byla přidělena policií, ji doprovodila do budovy, čekala mimo místnosti jednání rady, nic, nikoho nekontaktovala, Hana Lipovská k tomu nic neříkala, prostě měla přidělenou ochranku a ta tam potichu byla. A kdyby Zdeněk Šarapatka a René Kühn opakovaně to nedotazovali a nevtahovali to do jednání a nevyvolávali kolem toho konflikt, tak se to tam vůbec nedostalo. To nemělo žádnou souvislost s jednáním rady,“ poznamenal například k tomuto incidentu Matocha. 

„Je hrozné, že člen rady musí dostat od policie ochranku, že mu hrozí takové nebezpečí, že mu policie...,“ dodal pak ještě k Lipovské Matocha. A odmítl, že se mohla Lipovská připojit na radu on-line z domova. „Ve chvíli, kdy se člověk chce účastnit jednání rady, tak od toho má tu policejní ochranku, aby ho tam doprovodila. A kdyby to tam zaměstnanci televize nezačali vyvolávat, tak si toho nikdo nevšiml. A nikdo by o tom nevěděl,“ sdělil. Podle jeho slov je nefér Lipovské říkat, že se mohla připojovat na dálku. „Ona tam chtěla být, a kdyby tu informaci nezačali zaměstnanci České televize pouštět ven a René Kühn se Zdeňkem Šarapatkou se na to dotazovat, tak by nikdo ani nevěděl, že Hana Lipovská má ochranku. Ona prostě tam seděla sama, jednala sama a pak by ji zase domů odvezla policie,“ řekl Matocha.

„Vyhrocenější atmosféra, než bývala dřív, je logickým důsledkem toho, že ta nová Rada České televize začala konečně Českou televizi kontrolovat. Už rada není fíkový list generálního ředitele. A proto je jasné, že ten kontrolovaný, zvlášť když na to nebyl zvyklý, reaguje občas trochu podrážděně, obstruuje jednání rady a tak dále a pak se nemůže divit, že vznikají i emoce,“ dodal Matocha. Poznámka ohledně obstrukcí mířila podle Matochy na generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Odvolání Hřiba

Pane Nachere, nemyslíte, že už je opravdu na čase odvolat Hřiba? Sice jste v opozici, ale podle mě by se k vám přidal i někdo z koalice, a pokud ne, tak se jen potvrdí, že takovým lidem jde jen o korýtko, protože je více než jasné, že je Hřib totálně nekompetentní a navíc nedůvěryhodný a dost možná ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okupovaný Betlém? Feministický magazín popřál „čtenářstvu“ jiné Vánoce

22:09 Okupovaný Betlém? Feministický magazín popřál „čtenářstvu“ jiné Vánoce

„Letošní Vánoce by pro nás měly být připomínkou toho, že jejich skutečnou podstatou nejsou fronty na…