Za dva týdny má také zveřejnit novou organizační strukturou, jež vrací zpět do hry producentská centra. Ta fungovala už za někdejšího šéfa ČT Iva Mathého. Jak bude vypadat model producentských center, to Dvořák řekne za 14 dní televizním radním.
„Na pozice šéfů producentských skupin chci vypsat otevřené tendry, aby se o ně mohli ucházet zaměstnanci ČT i někdo zvenku," vysvětlil k tomu ředitel.
HN připomínají, že radní od něj dostanou na stůl dvě koncepce budoucího vývoje ČT. „Jedna bude víc při zdi a druhá více rozvojová," zmínil k tomu sám Dvořák.
Také Události, podle toho, co řekl, dostanou nový kabát. „Rád bych dostal pod jednu střechu zpravodajství a publicistiku. Také bych chtěl, aby zpravodajství dokázalo odlišit práci práci pro ČT24, a aby Události nebyly jen další zpravodajskou relací ČT24. Podle mého názoru neplatí, že divák, kterého zprávy zajímají, si pustí ČT24 a divák, kterého nezajímají, si zprávy stejně nepustí. Události mají sloužit právě těm divákům, kteří potřebují zprávy jednou denně," zmínil k tomu Dvořák.
Večerníček na jiném kanále, kde nebude reklama?
Ještě prý ale není generální ředitel rozhodnut v tom, co se udělá s Večerníčkem. Než jeho vysílací čas oddalovat, tak to radši bude přemýšlet o tom, zda se nemá vysílat na jiném kanále. Dětský kanál je ale podle něj důležitý proto, že děti dnes nemají velký přístup k pohádkám a obecně k dětské tvorbě, která by v nich budovala nějakou příslušnost k České republice.
„Všechny kabelové nebo satelitní dětské kanály jsou většinou zaplněny levnými produkty, jako jsou japonské animované příšernosti. Na takovém kanálu ČT bych navíc nechtěl vysílat reklamu," pronesl na toto téma.
Zbavovat se lidí je to nejdražší
Podle něj i v případě redaktorů zpravodajství udělá personální audit, aby oddělil ty redaktory, kteří jsou na tom dobře odborně a lidsky a ty, co se neumí podřídit stresové disciplíně. Jinak žádné velké propouštění v televizi prý neplánuje.
„Nejsem příznivcem masivního propouštění. Zbavovat se lidí je to nejdražší, co může televize udělat. Technických a odborných profesí je málo, efektivnější je lidem ukázat možnost profesního růstu, případně je přeškolit, než je propustit, dát jim odstupné a za půl roku si uvědomit, že je potřebuji a složitě hledat na trhu," dodal k tomuto tématu Dvořák.
Neměli by vysílat, že politici nic nedělají
Nakonec se zamyslel nad tím, zda má mít ředitel ČT podporu politiků. „Myslím, že ano. Otázka je, co se myslí slovem podpora. Může mít jak negativní, tak pozitivní nádech," řekl k tomu.
Ze strany většiny politických stran prý slyšel požadavek, aby byla politika v ČT co možná nejvíc vyvážená. Co to však je?
„To znamená, že se ČT nebude snažit politiku znevažovat, nebude se tvářit, že politika není potřeba, že politici jsou pouze lidé, kteří nic nedělají nebo se hádají a nejsou důležití pro společnost. Myslím si, že jsem připraven a schopen to akceptovat, protože si myslím, že je to tak správně," konstatoval šéf televize.
U pera Klaus věděl, že je natáčen
Co se týče reportáží na politická témata, tak se mu hrubě nelíbila rok stará reportáž pořadu 168 hodin o rozcvičcce prezidenta Václava Klause před novoročním projevem.
"Zrovna tahle konkrétní věc byla ukázkou nefér jednání. Dokonce jsem si zjišťoval, jak tahle kauza vznikla. V rámci přípravy na projev prezidenta zůstala v jeho kanceláři samotná kamera, o které pan prezident nevěděl, že je zapnutá," podotkl Dvořák.
Naopak pero na státní návštěvě je trochu jiná káva. "Tam pan prezident věděl, že ho kamery natáčejí, a měl se podle toho chovat," uzavřel šéf televize.
Čtěte také:
- Kandidát na šéfa ČT Dvořák chce Feniče i užívání skrytých kamer
- Fenič žaluje radní ČT Eklovou. Kvůli ní prý nebude ředitelem
- Rada ČT dnes zvolí ředitele. Oslovení radní chválí Dvořáka
- Karel Hvížďala: Petr Dvořák (ČT) neví, čeho se stal šéfem
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb