Mrkos potvrdil, že je nyní voda v Dejvicích v pořádku, prý ale stále pokračuje dodatečná kontrola i přes to, že jsou rozbory vody už několik dní v pořádku. Mrkos ujistil, že každý den se dělá minimálně patnáct rozborů vody.
Dejvice jsou prý nyní zásobovány vodou jinou cestou, ta stará už prý nikdy nebude v provozu. Podle Mrkose udělali chybu dělníci už v šedesátých letech, kdy docházelo k porušování stavebních předpisů.
„Přístup Prahy 6 vnímám jako velice konstruktivní,“ řekl Mrkos s tím, že tato část Prahy ukázala dobrý přístup tím, že se snaží refundovat poškozené.
K odškodnění prý stačí pouhý výpis z karty pojištěnce. Podle Mrkose se u většiny žadatelů refundace potvrdí, že mohou být odškodnění. V souvislosti s odškodněním prý nechtějí dělat velké průtahy.
Celkovou škodu lze podle Mrkose vyčíslit zatím na dvacet milionů korun. Na kolik vyjde odškodňování poškozených obyvatel této části Prahy, se prý nedá zatím vyčíslit, jelikož se ještě nepřihlásili všichni poškození.
Hlavním problémem je tedy chyba ve stavbě vodovodu, kterou však nikdo neuvedl v plánech. Mrkos sdělil, že Pražské vodovody a kanalizace budou společně s policií šetřit, kdo je za celou událost zodpovědný.
Mrkos zdůraznil, že je třeba zvýšit výdaje na údržbu kanalizací a vodovodu. Rozpočet na údržbu prý není na požadované úrovni, aby bylo vše zajištěno. Délka potrubí v Praze dosahuje až čtyř tisíc kilometrů.
„Voda v Praze je velice kvalitní,“ prohlásil Mrkos s tím, že by nebylo dobré, aby se dělalo plošné chlorování v Praze, není to prý nutné. Na druhou stranu přiznal, že stav potrubí není v nejlepším stavu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ste