Klinika byla v posledních letech známá tím, že pořádala ve svých prostorách nejrůznější přednášky, koncerty, dílny či jazykové kurzy a stala se sociálním i kulturním centrem. Na to ve svém prohlášení upozorňuje i Hutka, který prý také na Klinice vystoupil se svým koncertem. Netajil se svými pozitivními dojmy. Vystoupení si pochvaluje, bylo to prý skvělé, a to i díky skvělým lidem, kteří na něm byli přítomni.
Dodává, že pro „kraakers“, tedy obsazovače takových chátrajících nebo historických objektů, které chtěli investoři zbourat, často hrával v Nizozemsku. I zde registoval nejrůznější tahanice se státem. Byly prý velmi podobné. Rozdíl byl prý v tom, že aktivisté se začali s městem a státem domlouvat a kompromisy byly nakonec vždy možné.
U nás se ale nakonec do vyklizení bývalé budovy plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově, kde sídlilo Autonomní sociální centrum Klinika, pustil exekutor a nakonec ji předal Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), která jej vlastní.
Zpěvák tak dodává, že v zahraničí v těchto případech hrála prim snaha se domluvit a o exekutorech v této souvislosti nikdy neslyšel. „Jenže to bylo před 35 lety, tady jsme teprve na začátku,“ doplnil Hutka, čímž ťal do živého.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab