Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně stále hledá nového ředitele. K poslednímu červnu tuto funkci opustil Martin Pavlík, který nemocnici vedl pět let. Ten nakonec vyhověl žádosti ministra Adama Vojtěcha a šéfem zůstane až do konce července. Mezitím dvacetičlenná výběrová komise vybrala na uvolněné místo bývalého přednostu Sexuologického ústavu v Praze a někdejšího náměstka ministra zdravotnictví a poslance Michala Pohanku, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nečekaně celé výběrové řízení zrušil.
reklama
„Doporučení výběrové komise složené z odborníků bylo nepřesvědčivé. Přihlédnu-li i k tomu, že pan Pohanka již jednou nemocnici vedl, a bohužel ne s valným výsledkem, což se podepsalo na její ekonomické kondici, jeho jmenování by bylo pro nemocnici špatným rozhodnutím,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Poté, co výběrové řízení zrušil, na pozici ředitele Fakultní nemocnice u sv. Anny rovnou vypsal nové výběrové řízení. „Tím maximálně otevíráme prostor pro to, aby se do čela nemocnice našel ten nejlepší kandidát,“ dodal ministr zdravotnictví.
Ve hře je podle informací z nemocničního prostředí mnohem více než jen ministrova nespokojenost s Michalem Pohankou. A právě v tom je podle našich dobře informovaných zdrojů ten největší problém. Ministrovi údajně ani tak nevadí, že by brněnskou fakultní nemocnici měl vést Michal Pohanka, ale že výběrová komise nedoporučila jiného z kandidátů. Tím by měl být Ján Dudra, lékař, který působil od roku 2013 jako ředitel pro vědu a výzkum ve společnosti AGEL. Tato skupina je bezpochyby největším podnikatelem na poli soukromého zdravotnictví a v České republice provozuje také dvě desítky soukromých nemocnic, lékáren a laboratoří. Ján Dudra se dokonce v březnu 2014 stal ředitelem Zdravotní skupiny AGEL a až do prosince 2016 zastával funkci předsedy představenstva. Tím však jeho angažmá v AGELu neskončilo, z představenstva tohoto mezinárodního zdravotního gigantu odešel teprve vloni v září.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.