Svými výroky podle nich podkopávají důvěru v nestrannost vyšetřování. ČTK to sdělila členka rady Alena Drbohlavová Gronzíková. Pod stanoviskem je podepsáno osm členů, mimo jiné místopředseda rady Zdeněk Guži. Signatáři zároveň požadují, aby se Babiš s Hamáčkem účastnili jednání rady ve středu 30. června a poskytli záruky, že vyšetřování bude nezávislé a jeho výsledky povedou k „uklidnění situace a k obnovení důvěry“. Večer se pak podobně jako Babiš s Hamáčkem vyjádřil na Twitteru rovněž policejní prezident Jan Švejdar.
V sanitce zemřel v sobotu Rom, proti kterému předtím zasahovala teplická policie. Soudní pitva souvislost se zákrokem vyloučila, příčinou úmrtí bylo patrně předávkování drogami, uvedla po incidentu policie. Přiměřenost zásahu zkoumá odbor vnitřní kontroly policie.
Babiš se za policisty postavil. „Pokud někdo ničí auta, je agresivní, a jednoho policistu dokonce pokouše, tak nemůže čekat, že s ním budou zacházet v rukavičkách. Soudní pitva navíc jasně dokázala, že nezemřel kvůli zákroku policie. Je to smutné, ale normální slušný člověk se jen těžko dostane do podobné situace. Děkuji teplickým policistům za jejich práci, neměli to jednoduché,“ napsal premiér na Facebooku. Plnou podporu policii vyjádřil i Hamáček. Pokud někdo pod vlivem návykových látek porušuje zákon, musí podle něj počítat s tím, že policie zasáhne.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk