Sobotka: Čas od času musíte použít expresivní výraz

20.02.2017 13:31 | Zprávy

Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka zareagoval na obsáhlý rozhovor Andreje Babiše (ANO) pro deník Právo, kde vicepremiér svého šéfa ani za mák nešetřil. Sobotka se rozhodl, že přes týdeník Respekt vrátí úder. V rozhovoru padlo i jméno prezidenta Miloše Zemana. Premiér hned na úvod znovu vysvětloval, proč mluvil o tom, že Babiš ve své dluhopisové aféře „ojebal stát“.

Sobotka: Čas od času musíte použít expresivní výraz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Tak já si myslím, že ten výrok vystihl podstatu… Čas od času musíte použít expresivní výraz, abyste věci pojmenovali pravým jménem a otevřeně. A koneckonců tím, že Andrej Babiš v uplynulých hodinách otočil o sto osmdesát stupňů a vzal zpátečku v záležitosti dluhopisů, fakticky přiznal, že jsem měl i tím výrokem pravdu,“ konstatoval předseda vlády.

Ostrá slova použil proto, aby lidem bylo jasné, že populistům nelze jen s klidem oponovat a vyvracet jejich zavádějící tvrzení. Občas je zkrátka třeba uchýlit se ke slovníku populistů, aby i oni sami porozuměli tomu, co se jim říká. Sobotka je ochoten použít tvrdší slova, aby zachránil demokracii.

„Liberální demokracie je ohrožována nástupem populistů, nacionalistů. Koneckonců to, co jsme tady zažívali ve 20. století, bylo dáno vyostřenými nacionálními konflikty a víte, vždycky to začíná nacionalismem a potom to pokračuje autoritářstvím, obchodními válkami a nakonec ozbrojenými konflikty. Tak já myslím, že bychom se měli poučit vlastními dějinami, a pokud i u nás, na české politické scéně, máme autoritářské tendence, je potřeba jim čelit a to je úkol pro demokratické strany,“ doplnil Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

15:11 „Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

Nedělní debata Václava Moravce se nesla v konfrontačním duchu a zaměřila se na povolební spojenectví…