„Já tomu říkám pseudohumanismus. Na něj Evropa jednou zahyne. Nechci komentovat imigrační krizi tam a onehdy. Základní problém je v tom, že je nám ze strany Německa a jeho kancléřky dva roky tvrzeno, jak ti imigranti utíkají z bojových oblastí, jsou chudáci, postižení. Dnes zjišťujeme, že většina lidí, kteří skutečně utekli před válkou, zůstává v utečeneckých táborech v Turecku a na Blízkém východě, nemají peníze na převaděče do Evropy. Už to někdo řekl, ale je skutečně absurdní, že můžete být potrestaná za chytání ryb bez povolenky, zatímco přejdete-li ilegálně hranici jako uprchlík, nestalo se nic. Ale stalo! Ten člověk si tady přece nemůže chodit, kudy chce. Proč kritizovat Maďary, že postavili plot?! Celé to přece musí mít nějakou štábní kulturu,“ sdělil soudce Kydalka serveru časopisu Reflex.
Uplatňovat tuto „kulturu“ by podle soudce vůbec nemuselo být tak těžké. Stačí, aby se na tom shodli politici. Jenže ti se k tomu nějak nemají. Pořádají jeden summit za druhým, diskutují a diskutují a ještě jednou diskutují, ale reálná řešení nikde. Neúspěšní žadatelé o azyl zůstávají v Evropě, domáhají se přezkumů svých případů a každá kauza se táhne strašlivě dlouho. Po dobu, než padne definitivní verdikt, by migranti měli být pod dozorem, jenže jich je tolik, že je nedokážou záchytná zařízení pojmout. Tak se volně pohybují po EU a nikdo neví, co s nimi je. Soudce to považuje za nepřijatelné.
Strážce spravedlnosti v Česku se podivuje i nad naší shovívavostí. Když někdo jede na návštěvu do Saúdské Arábie, musí respektovat tamní zvyklosti. Pokud je nechce respektovat, nechť si raději zůstane doma. Kydalka má za to, že bychom tentýž princip měli uplatňovat i v EU.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp