Strašení uprchlíky je politický podvod. Lidé nesledují zahranční zdroje a pak uvěří Babišovi nebo Okamurovi, lamentuje Ondřej Liška

24.09.2016 18:22 | Zprávy

O manipulaci před následujícími krajskými a senátními volbami hovořil v rozhovoru s Britskými listy bývalý ministr školství a expředseda Strany zelených Ondřej Liška.

Strašení uprchlíky je politický podvod. Lidé nesledují zahranční zdroje a pak uvěří Babišovi nebo Okamurovi, lamentuje Ondřej Liška
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Liška

Častým tématem politických kampaní před volbami je mimo jiné migrační krize a bezpečnost. „Je to politický podvod. Ukazuje se, že ta politická debata je na míle vzdálená realitě. Souvisí to především s tím, jak je český člověk, společnost schopna rozlišovat. Generace lidí, která je schopna kriticky uvažovat a obstarat si zdroje mimo jiné ze zahraničí, je pořád smutně malá. Proto mohou také populisté typu Andreje Babiše, Tomio Okamury tady získávat prostor ve veřejných sdělovacích prostředcích,“ zmínil úvodem Liška.

Následně se strefil také do veřejnoprávního Českého rozhlasu. „Přijde mi zarážející, že rozhlas dává prostor lidem, kteří jsou svým myšlením úplně na okraji a nereprezentují žádný významný hlas ve společnosti. Uplatňuje se zde vyváženost – 30 vteřin Hitlera, 30 vteřin Židům,“ řekl Liška. 

V krajských volbách dle něj kandidují naprosto bizarní uskupení. „Kandidují však i uskupení, jež se dokázala domluvit a mají reálné šance získat a posílit svůj vliv,“ dodal Liška.

Původní text ZDE.

Důvěra ve struktury jako je stát, kritické myšlení, trvalé vztahy mezi lidmi podle názoru Ondřeje Lišky eroduje. „Ty dovednosti, které vyžadovala společnost ve 20., 30., ale i 90. letech, byly zásadně odlišné,“ podotkl také Liška. A poukázal na školství. „Škola zdaleka nedokáže připravovat lidi ke zralosti v osobním životě, natož v tom občanském. Doplácí na to celá společnost,“ sdělil.

Hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška označil pak Liška za žábu na prameni. Věří však, že se mu to po volbách vrátí. Kraje zkritizoval jako celek. „Toto členění nerespektuje historické hranice a přirozenou spádovost,“ řekl a označil rozhodnutí zřídit kraje za nejhorší od roku 1989.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit práci seniorům?

Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladí neumějí s počítači. Šokující svědectví ze školy. Výzkum ale hovoří jinak

14:33 Mladí neumějí s počítači. Šokující svědectví ze školy. Výzkum ale hovoří jinak

Nadšenec do technologií, podnikatel v IT a sportovní redaktor Zdeněk Koutský se podělil se svými oba…