Do Prahy se podplukovník Josef Přerovský vrátil ze Slavjansku, přes Berlín, kde na něj čekal armádní speciál, na jehož palubě byl ministr obrany Martin Stropnický a také přítelkyně vojáka.
Skupina pozorovatelů OBSE, ve které byl kromě německých vojáků ještě Dán, Polák a Čech, se na svobodu dostala v sobotu ráno. Stropnický připustil, že situace byla chvílemi napjatá. „Byly hodiny, kdy se nevědělo vůbec nic, a mohlo to dopadnout podle všech možných scénářů včetně těch nejhorších."
Konečně ve svobodném světě
Český ministr obrany Stropnický čekal na Přerovského na letišti Tegel. „Já jsem především rád, že jsou všichni účastníci té mise OBSE konečně zase ve svobodném světě. A jsem velmi rád, že starosta Slavjansku pan Ponomarjov už je nehostí, jak říkal, že jsou jeho hosty, a že je tady psycholog i jeho přítelkyně.“
Jak informuje server Novinky.cz, Stropnický prý ocenil podíl německé strany při vyjednávání: „Je dobře a logické, že se toho ujalo Německo, ta šance byla větší, jejich kontakty jsou tam lepší a určitě to té věci pomohlo.“ Přesto se dosáhlo propuštění všech zadržených až po osmi dnech.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: dkr