Šup pryč. Němci se snaží rychle deportovat migranty

21.12.2015 13:52 | Zprávy

Trojnásobně víc imigrantů než loni letos deportovalo Německo, které proto přijalo opatření na zrychlení azylového řízení. Ta ale vstoupí v platnost až po prvním lednu. Německé úřady se zatím snaží, aby uprchlíci nemuseli zůstávat na ulici, a tak je ubytovávají všude, kde je to jen trochu možné. Informovala o tom Česká televize ve vysílání svého zpravodajského kanálu ČT24.

Šup pryč. Němci se snaží rychle deportovat migranty
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Téměř 18 tisíc migrantů letos deportovalo Německo. Je to třikrát více než loni. Ne všechny spolkové země ale byly v deportacích stejně aktivní. Mezi ty, které uprchlíky deportovaly nejčileji, patří Hesensko a Bavorsko.

Deportace je až nejzazší možnost

Zpravodaj ČT v Berlíně Václav Černohorský pak přidal další podrobnosti. Například že růst počtu deportovaných lidí odpovídá velkému počtu lidí, kteří letos požádali v Německu o azyl. Zatímco loni to bylo 400 tisíc lidí, letos je to už více než milion.

Připomněl ale, že deportace je až nejzazší možnost. Lidé, kteří neuspějí s žádostí o azyl, prý většinou odjíždějí dobrovolně.

Zrychlení azylového řízení až od ledna

Opatření přijatá v posledních měsících, která mají zrychlit azylová řízení, se ale ještě nestihla projevit, protože by měla začít fungovat až po Novém roce.

Podle Černohorského také zatím neexistuje žádný důkaz, že by německé hranice překročil člen nějaké teroristické organizace. Podle německých politiků také nelze směšovat boj proti terorismu a imigrační vlnu. Nicméně po pařížských útocích chtějí německé úřady vědět, kteří lidé překračují hranice.

Migranti nocují i na bývalém letišti

Záměr, aby každý jednotlivý případ byl posouzen zvlášť, ještě neprošel vládou. Z těch pasů, které německé orgány stihly imigrantům zkontrolovat, jich prý bylo 8 % falešných.

Vzhledem k obrovskému množství uprchlíků valících se na Německo hledá tato země jakoukoliv možnost, jak takové množství lidí ubytovat. Nezůstávají na ulici, ale obce, okresy či města je ubytovávají všude, kde je to možné. Například i ve sportovních halách, ve školních tělocvičnách, v Berlíně je to dokonce v areálu bývalého letiště Tempelhof.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Proč jste na navýšení rodičovského příspěvku netlačila víc dřív?

Myslím, když jste byli ve vládě? Myslíte, že teď něco zmůžete? A můžete aspoň říci, když už nejste ve vládě, proč a kdo byl proti navýšení rodičovské pro všechny a ve větší míře, která by zohledňovala inflaci a růst cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladí neumějí s počítači. Šokující svědectví ze školy. Výzkum ale hovoří jinak

14:33 Mladí neumějí s počítači. Šokující svědectví ze školy. Výzkum ale hovoří jinak

Nadšenec do technologií, podnikatel v IT a sportovní redaktor Zdeněk Koutský se podělil se svými oba…