Incident se odehrál v Caldenu, jenž leží poblíž města Kassel. Ve stejný den největší německá policejní unie vyzvala k nastolení nového systému v uprchlických táborech. Lidé by tam měli být dle tohoto návrhu rozdělováni podle náboženství, aby se tak předešlo dalším násilným nepokojům. Také mnozí němečtí konzervativní politici upozorňují na to, že křesťané mezi uprchlíky čelí značnému nebezpečí ze strany muslimských uprchlíků. „Je smutné, ale zároveň nutné požadovat, aby byli uprchlíci rozděleni podle svého náboženství,“ cituje deník vyjádření bývalého ministra vnitra Hanse-Petera Friedricha. Podobný názor zastává také současný předseda poslaneckého klubu CDU v parlamentu Volker Kauder. „Muslimské organizace by měly útoky proti křesťanům jasně odsoudit.“
Celý text v angličtině si můžete přečíst ZDE
Express připomíná, že na konci srpna došlo k násilným nepokojům z důvodu náboženské nesnášenlivosti také ve Stuhlu a zůstalo po něm sedmnáct zraněných. „Vše vypuklo poté, co byl veřejně roztrhán Korán,“ dodal deník. Při nedělních nepokojích byla napadena také zasahující policie, která se snažila situaci dostat pod kontrolu i za použití slzného plynu, což také bylo příčinou většiny zranění. Německá zpravodajská služba zároveň o víkendu varovala, že se v důsledku dalšího přijímání uprchlíků dále radikalizuje německá krajně pravicová i levicová politická scéna. „Ve spojitosti s uprchlickou krizí dochází k mobilizaci krajní pravice a zároveň i krajní levice, jež se proti ní vyhraňuje,“ říká německý právník a prezident Spolkového úřadu pro ochranu ústavy Hans-Georg Maassen.
Podle Maassena jeho úřad v posledních letech zaznamenal u těchto extremistických uskupení značnou radikalizaci a mnohem větší vůli prosazovat své postoje násilnou cestou. Protesty proti žadatelům o azyl proběhly o víkendu v mnoha městech, většinou v bývalém komunistickém v Německu. „V Lipsku se demonstrace organizované krajně pravicovým uskupením Obrana Německa zúčastnilo asi 1000 lidí. V pouličních bitkách s levicovými odpůrci po sobě obě strany házely kameny a zapalovali ohně. Ale k incidentu došlo také v Brémách, kde se pokusil anonymní pachatel založit požár v místě, kde budou od příštího měsíce bydlet uprchlíci. Podobných trestných činů se za tento rok uskutečnilo v Německu dvaadvacet,“ uvádí Express.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro