„Jakmile někdo rozhodl, že ruské akce v Sýrii se Washingtonu nehodí do krámu, stává se informace v západních sdělovacích prostředcích ‚cinknutá‘. Jako k takové je k ní třeba přistupovat. A trvat na požadavku, že se Západ a Rusko mají v boji proti teroristům spojit. ... Smutné je, že ti, kdo by si měli přát společné vítězství v boji proti džihádistům, si především přejí ruský neúspěch,“ konstatoval Krejčí v rozhovoru pro První zprávy.cz.
Z tohoto hlediska se činnost tajných služeb Spojených států jeví jako nešťastná, ale to neznamená, že by byly neúspěšné. Ačkoli z principu platí, že práce, úspěchy či neúspěchy tajných služeb musí zůstat obyčejnému člověku utajeny, dva úspěchy jsou očividné. Zaprvé je třeba uznat, že se tajným službám daří zabraňovat teroristickým útoků na území USA. Ty prakticky nevidíme, přestože islámští radikálové považují Spojené státy za největší zlo světa, takže nelze předpokládat, že se o útoky nepokouší. Druhý úspěch je také zřejmý. Zatímco v čase invaze USA do Iráku se z Evropy ozvaly kritické hlasy, později jsme nic podobného z nejvyšších pater politiky neslyšeli, a to je také třeba připsat tajným službám jako úspěch.
Naproti tomu naprosto osudové selhání předvedly americké tajné služby v Sýrii, kde podporou údajně umírněných rebelů proti Bašáru Asadovi v zásadě podpořily Islámský stát. Tajným službám prý nesvědčila ani reorganizace v 70. letech minulého století, z nichž se prý americké tajné služby dodnes plně nevzpamatovaly.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp