„Myslím, že k tomu hodně přispěly sdělovací prostředky,“ odvětil Pirk na otázku, zda nemá pocit, že jsme se v Česku už také tak trochu kvůli covidovému šílenství zbláznili.
Ošem mnohem horší je, jaké jsou kvůli tomu dopady na lidské zdraví. „Nejhorší pro stonání je, když je člověk ve stresu, protože se ví, že mu klesá imunita, obranyschopnost organismu, jsou na to udělány studie a experimenty,“ říká s tím, že ve stresu se v posledních dvou letech ocitla téměř celá česká společnost.
Původní zdroj ZDE.
Nerozuměl proto celé řadě opatření, která strach a stres jen přiživovala: „Takže jsem třeba nechápal příkaz: ‚Všichni senioři nebudou nikam chodit, budou sedět doma před televizí.‘ Kdybych o tom rozhodoval já, tak bych řekl: ‚Všichni senioři, kteří mají možnost jet na venkov, jeďte na venkov, okopávejte zahrádku, choďte na procházky na čerstvém vzduchu a nedívejte se na televizi.‘“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.