Sotva jsme se dozvěděli, že se v boji s dezinformacemi máme učit od Ukrajinců, jak to doporučoval na svém facebookovém profilu europoslanec Tomáš Zdechovský - psali jsme ZDE, máme možnost nahlédnout do boje s dezinformacemi ryze českého, který se ale týká zpravodajského serveru SeznamZprávy.cz. To je server, který se naopak bojem s dezinformacemi pyšní a na ověřených a ověřitelných informacích si zakládá.
Že to tak nemusí být vždycky, o tom ve svém příspěvku informuje člen hnutí Trikolora Zdeněk Koudelka.
Ten se zaměřil na dva články, které na zmíněném serveru vyšly.
V prvním zmiňovaném článku autorů Petra Juny a Jiřího Vokřála, který nesl název „Ověřeno: Komunisté v Praze neměli 60 procent, města a vesnice nevolí proti sobě“ autoři podle Koudelky kritizují poslance Radka Vondráčka za špatně uvedené výsledky voleb v roce 1946.
„Uznávají, že správně uvedl výsledek komunistů na Moravě (asi 34 %), ale nesprávně v Praze,“ píše Koudelka s tím, že sami autoři dezinformačně tvrdí, že na území Čech dostali komunisté celkově 40,2 procenta.
To ale podle člena Trikolory není pravda.
„V Čechách získali komunisté přes 43 %. Výsledek asi 40 % pro komunisty v roce 1946 platí pro území Čech, Moravy a Slezska dohromady,“ uvádí na pravou míru volební výsledky z roku 1946.
„Takže Seznam Zprávy dezinformoval a přitom se tvářil, že proti dezinformaci bojuje. Pravdou je, že Morava a Slezsko nejsou Čechy,“ má jasno Koudelka.
Druhým sporným článkem je na stejném serveru ten, který nese název „Do kampaně vstoupily dezinformační weby. Nahrávají Rusku a Babišovi,“ od autorů Lukáše Valáška a Kristiny Cirokové.
Ti podle Zdeňka Koudelky kritizují vystoupení odpůrce kandidáta Petra Pavla Miroslava Kříženeckého a přitom zřejmě s negativním záměrem vůči němu jej označují: „Hlavní vojenský prokurátor z éry bývalého režimu Miroslav Kříženecký“.
„Ovšem Miroslav Kříženecký byl československým hlavním vojenským prokurátorem 1990-92 a v roce 1993 byl hlavní vojenský prokurátor České republiky. Tedy ne za starého režimu,“ uvádí Koudelka na správnou míru dezinformace SeznamZprávy.cz.
A dodává ještě možné vysvětlení. To vidí jedině v tom, že autoři článku za starý režim označují ten, který u nás nastal po listopadové revoluci.
To by ale podle něj znamenalo, že dnes již žijeme v režimu novém.
„A možná v tom novém režimu už skutečně jsme. Režimu, kde se Vojenské zpravodajství neštítí žádat o vypnutí vládě nepohodlných webů,“ dodává ještě Koudelka a zároveň se ptá, zda bude na programu i likvidace vládě nepohodlných publicistů.
„Raději vzpomínám na režim 90. let 20. století, který trval i v dalších letech, režim, kdy vláda lidem do toho, co si čtou, nestrkala rypák. Možná je to již starý režim a přichází nový režim, kde Vojenské zpravodajství žádá o cenzuru a kdy soukromí provozovatelé internetu tento neústavní krok akceptují,“ posteskl si člen Trikolory závěrem.
„Možná přichází doba nového režimu s představiteli, kteří se při likvidaci svobody slova nezakecají,“ uvádí s odkazem na legendárního Smrťáka z Divadla Járy Cimrmana.
„Ale pokud ještě nemají veškerou moc, je dobré proti těmto novým omezovačům svobody slova vystoupit,“ uzavírá odhodlaně.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: MaA