To je horší než epidemie koronaviru. Démoni jako Greta... A telata tleskají svým řezníkům. Analytik Campbell se neudržel

25.01.2020 9:58 | Zprávy

Expert na Rusko, Čínu a světovou politiku Jan Campbell se rozhodl přispět do diskuse týkající se „zelené epidemie“. „Epidemie virů zelené Grety a optimisty Trumpa se mi jeví mnohem nebezpečnější než epidemie koronaviru včetně ptačí chřipky na Vysočině,“ píše ve svém článku s titulkem „Telata tleskají svým řezníkům“ na serveru VašeVěc.cz. A vysvětluje, proč tomu tak je.

To je horší než epidemie koronaviru. Démoni jako Greta... A telata tleskají svým řezníkům. Analytik Campbell se neudržel
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Jan Campbell

„Zelená epidemie se už dávno před Gretou usadila nejenom v zaskleněných budovách EK a EP, ale i v kancelářích automobilek, politických stran a hnutí a v hlavách mnohých poradců a expertů. V Davosu se prezident Trump snažil šířit virus optimismu, asi i proto, že je to to nejlepší, co může člověk v době, kdy se značným vědeckým zpožděním a bez důkazů, jak se virus dostal do Wu-chanu, se požadují opět miliony USD, eur na boj s koronavirem a jeho možnými následky,“ předesílá Campbell.

Jestliže existuje podezření na vědecké zpoždění a nemožnost dokázat skutečný původ koronaviru a jeho následky, neexistuje podle Campbella důvod plnit „novoroční hrdlo farmaceutické husy“ čerstvými milióny či miliardami, pokud nám vědci přesvědčivě nedokážou, kam a jak zmizely miliardy dané v nedávné minulosti (2002 a 2003).

„Epidemie virů zelené Grety a optimisty Trumpa se mi jeví mnohem nebezpečnější než epidemie koronaviru včetně ptačí chřipky na Vysočině,“ pokračuje expert, jenž předpokládá, že „počet obětí šířící se epidemie páru Greta – Trump v Evropě se bude počítat na miliony, časová osa bude mnohem delší než osa čínského Velkého skoku vpřed a EU nenajde dostatek občanů se selským a vědeckým rozumem, který by jí umožnil konat pro blaho ne tak obdařených a obdařených, rozhodnutých bojovat s konkurencí.“

Dodává, že blbost je opravdu nakažlivá i přes propast času a ani mladá politická hnutí a strany neintegrují vědecké poznatky do svých politických programů a propagandy. „Tím podporují debilizaci společnosti v očekávání, že telata budou i nadále tleskat svým řezníkům,“ poznamenává Campbell. S tím, že těm, kteří chtějí vědět více a pochopit rozsah bludu zelených gardistů, doporučuje podívat se do historie, zopakovat si fyziku a dostudovat si následující, aby mohli lépe pochopit kritická hodnocení. Ve svém příspěvku poukazuje na několik prací a formulací vědeckých zákonů od nejrůznějších fyziků a matematiků, v nichž nabízejí vědeckou kritiku zelených gardistů.

Vrací se do historie skleníkových plynů, která sahá až k roku 1824. „Tenkrát byly plyny zobrazeny pomocí klamu, ne-li podvodu. Čekaly až do 70. let minulého století na znovuobjevení mocnými démony, kteří zvítězili nad suchou vědou. Od té doby se stala velká část obyvatel obětí globálního oteplování. Málokdo si uvědomuje historický kontext, klimatické periody a jejich průběh v minulosti. Démoni, včetně Grety se proto mohou radovat, podobně jako optimista Trump se zlobit, vyhrožovat (EU i v Davosu) nebo se smát,“ uvádí Campbell.

I mnohá rozhodnutí velkých koncernů jsou chybná. „Rozhodnutí jsou většinově odvozená z vojenských procesů rozhodování (například dieselgate) a nemohou integrovat průmyslový konkurenční boj na život a na smrt (například Fiat-Daimler-Chrysler-Renault-Citroen-Opel proti VW). Proto realizace elektro-auto-mobility v Evropě má část symptomů patologické vědy dovolujících představit si, že cílem je potlačení vlivu evropského automobilového průmyslu,“ píše Campbell, s tím, že ten se rozvíjí v Číně, podobně jako v Japonsku, po svém, jinak. Evropa se podle něj snaží dohnat trend, ale nechápe princip, jak předběhnout a přitom nedobíhat. „Tento princip používám často v rámci lekce o kritickém myšlení,“ připomíná.

Závěrem dodává, že kritika projevu a vyhrůžek prezidenta Trumpa v Davosu předsedou německých Zelených Robertem Habeckem míří správným směrem. Nebude podle něj ale stačit, ani ve spojení s kritikou od šéfa německé levice Bernda Riexingera ke změně hospodářské politiky SRN a EU. A to ani tehdy, až v Bruselu uvěří dvoustránkovému srovnání nesprávně interpretovaných faktů prezidentem Trumpem.

„Srovnání vypracoval a s pomocí své manželky rozdával v Davosu laureát Nobelovy ceny za ekonomii (2001) Joseph Stiglitz (1943). Nevěřím, že cca 600 účastníků v neděli započatého cca 50 km dlouhého zimního pochodu za klimatickou spravedlnost z Landquart do Davosu, dosáhne svého cíle: Zrušení světového hospodářského fóra (WEF Davos). Proč? Telat tleskajících svým řezníkům zatím neubývá. Naopak. Souhlasu netřeba,“ uzavírá Campbell.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hrad ve sporu s tajnými službami. Jde o Vetchého, Foltýna a sbírku na trhaviny

21:34 Hrad ve sporu s tajnými službami. Jde o Vetchého, Foltýna a sbírku na trhaviny

Šéfové českých tajných služeb vyjádřili nespokojenost s kontroverzní sbírkou na plastickou trhavinu …