Dokumentaristka Veronika Korčáková zachytila Halíka jako člověka pochybujícího, který vědomě vstupuje do nejistoty a hledá další cestu. A nachází ji ve víře v Boha, cestou ho však sužuje úzkost a strach.
„S kameramany Janem Šusterem a Miroslavem Jankem na filmu pracovala čtyři roky v rozmezí let 2014 až 2018 a Tomáše Halíka doprovází do jeho domovského kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze, do londýnského Hyde Parku i na ceremonii převzetí Templetonovy ceny. Využívá i některé archivní záběry, na kterých vedle mladého Halíka vidíme Jana Pavla II. či kardinála Františka Tomáška,“ píše server.
V jednu chvíli se Halík v dokumentu ocitá ve vězení. Baví se s odsouzeným vrahem Dušanem, který za mřížemi nalézá cestu k Bohu a debatuje o tom s profesorem Halíkem. Nejčastěji v dopisech. Právě tyto dopisy odsouzeného vraha odradily od toho, aby spáchal sebevraždu.
Podle dokumentaristy je Halík velmi citlivým člověkem, který pomáhá druhým. Sám prošel cestou z podzemní církve za nadvlády komunistů nad naší zemí až do labyrintu svobody, se kterou se potýkáme již takřka tři desítky let.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp