Britský aktivista Stephen Christopher Yaxley-Lennon, známý coby Tommy Robinson, byl podle serveru The Guardian zatčen poté, co měl ignorovat výzvy organizátorů, aby se držel od průvodu dál.
Robinson se sice do průvodu nepřipojil, policii však stačilo to, že si sedl do kavárny nedaleko jeho konání a objednal si v ní snídani. Policisté aktivistu následně vyzvali k odchodu, což odmítl a upozornil také na svou novinářskou profesi.
Dle The Independent se před kavárnou hádal deset minut s policisty, kteří jej následně odvedli.
Policisté poté podle Guardianu uvedli, že muže zadrželi, jelikož „odmítl uposlechnout výzvy k odchodu“. „V posledních dnech jsme byli s organizátory pochodu v častém kontaktu. Ti se jasně vyjádřili, že mají obavy, že účast tohoto muže a těch, kteří ho pravděpodobně doprovázeli, vyvolá strach u ostatních účastníků. Stejný názor vyjádřili i ostatní. V důsledku toho s ním bylo vícekrát hovořeno a byl upozorněn, že jeho další přítomnost v oblasti může způsobit obtěžování, znepokojení a obavy ostatních. Byl vyzván, aby oblast opustil, ale odmítl tak učinit,“ doplnili.
BREAKING:
— Visegrád 24 (@visegrad24) November 26, 2023
Dozens of British police officers just arrested Tommy Robinson at the March Against Antisemitism in London.
They have practically made no arrests during the violent anti-Israel protests in the British capital city in previous weeks. pic.twitter.com/R2aVNvWSkd
Server The Guardian v této souvislosti podotkl, že se Robinson a jeho příznivci měli zapojit do střetu s policií během 11. listopadu, kdy se v ulicích Londýna konala statisícová propalestinská demonstrace.
Právě za kritiku této demonstrace již před několika dny skončila ve své funkci britská ministryně vnitra Suella Bravermanová, které vadilo zejména to, že londýnská policie nedostatečně zasahovala vůči propalestinským demonstrantům.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka v Izraeli
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Radek Kotas
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.