Toto není apríl, bohužel. Nový mocnář na Hradě a fuj Nohavica. Žantovský vidí regulérní blázinec

01.04.2023 8:16 | Komentář

TÝDEN V MÉDIÍCH Z nového prezidenta se docela rychle stává nový mocnář. „Trochu mi to připomíná kobercový nálet marketingu při začátcích Václava Havla,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský s tím, že Petr Pavel je prostě marketingem vypěstovaná politická figura, bude se hýbat tak, jak mu bude veleno, na to je ostatně z armády zvyklý. Do nynější doby zapadá i zakazování umělců, o němž je dnes také řeč. To se dělo naposledy v 50. letech, ve stínu šibenic.

Toto není apríl, bohužel. Nový mocnář na Hradě a fuj Nohavica. Žantovský vidí regulérní blázinec
Foto: Hans Štembera
Popisek: doc. Mgr. Petr Žantovský, Ph.D., mediální analytik

S první dubnovou sobotou je tu pravidelný přehled mediálních zajímavostí. „Bohužel, ani dnešní aprílové datum nám nepomůže od reality, která je všechno možné, jen ne pro pobavení. Z nového prezidenta se docela fofrem stává nový mocnář. Trochu mi to připomíná kobercový nálet marketingu při začátcích Václava Havla. Vzpomínáte kupříkladu na Hovory z Lán? Nu, a nyní nás ČTK informuje, že se Petr Pavel domluvil s webem Deník.cz na pravidelných videorozhovorech. Vysílat se budou živě každé dva týdny. Nápad na formát pořadu vznikl prý ještě před volbami a prezident ho webu přislíbil bezprostředně po nich.,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Pořad Deníku.cz s názvem „Co můžeme čekat od prezidenta?“ byl poprvé odvysílán před dvěma týdny, druhý díl toto pondělí. „Moderátorkou je redaktorka Deníku Kateřina Perknerová. ‚Petr Pavel se vždy, každý druhý týden, připojuje z místa, kde v daný den je, kam případně cestuje,‘ uvedl Deník.cz v tiskové zprávě. Minulý týden Pražský hrad oznámil spuštění svého podcastu Podhradí. Moderovat ho bude Michal Půr, šéfredaktor serveru Info.cz a moderátor televize CNN Prima News. Prezidentova mluvčí Markéta Řeháková řekla serveru Deník N, že Půr bude podcast zajišťovat i technicky, a to zdarma. Kontrolu nad obsahem však bude mít Hrad,“ podotýká mediální analytik.

Od Pavlových sdělení velká moudra nečekejme

To je palebná síla, kterou si předchozí prezidenti Klaus a Zeman ani zdaleka nebudovali. „Jen Zeman nějaký čas dával rozhovory TV Barrandov, ale zlé jazyky tvrdí, že za to Hrad musel cálovat a důvod náhlého ukončení prezidentských debat na Barrandově byl důsledkem zavření penězotoku. Já to ale netvrdím, jen jsem to slyšel. Možná by bylo zajímavé slyšet, co o tom ví Jiří Ovčáček. Ale to jen na okraj. Petr Pavel je prostě marketingem vypěstovaná politická figura, bude se hýbat tak, jak mu bude veleno, na to je ostatně z armády zvyklý; je ještě relativně mladý, čili tu hektickou aktivitu jistě dobře zvládne, a obsahy jeho sdělení taky určitě nebudou na roveň starověkým hostinám filosofů. Ale nechme se překvapit,“ doporučuje Petr Žantovský.

Blízkost k Zemanovi jako handicap. Bývalý šéfredaktor Frekvence 1 chce do ČT, narazil ale na odpor“. Pod tímto titulkem se objevil na serveru Hlídací pes článek o bývalém šéfredaktorovi Frekvence 1 Luboši Procházkovi. V únoru oznámil odchod z rádia s tím, že bude působit jako zpravodaj České televize v Plzni. Ani tam ale podle všeho zatím nezakotvil. Podle Procházky je vůči němu „v pražské redakci ČT určitá nevole“ za to, že byl při svých rozhovorech příliš mírný na politiky v čele s exprezidentem Milošem Zemanem.

V pražské redakci České televize narazil na odpor

„Část pražské redakce ČT tvrdí lživé informace, že jsem pracoval v žoldu Pražského hradu, pro kancléře Mynáře… Žádnou smlouvu, dohodu s Pražském hradem jsem nikdy neměl,“ odmítá Procházka, že by měl k Hradu za Zemanovy éry příliš blízko. „V současné době s panem Procházkou nespolupracujeme,“ uvedla na dotaz HlídacíPes.org mluvčí České televize Karolína Blinková. Na to, že v pražské redakci České televize narazil na odpor, si Procházka postěžoval i na youtubovém kanálu Jany Bobošíkové: „Že jsem zpovídal prezidenty Klause a Zemana nedostatečně tvrdě a že vlastně asi není úplně morální mě stavět na televizní obrazovku,“ shrnul údajné výhrady vůči své osobě.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Kazdy, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusebanan , 01.04.2023 12:24:39
Voják. Tak zvaný "zelený mozek" neměl a nebo nesměl disponovat vlastním mozkem. Hodně vojákům toto vyhovovalo. Každý v armádě měl někoho nad sebou,kdo mu přikazoval,co a jak má dělat. I Pavel má nad sebou někoho,kdo mu přikazuje. Proto se tak chová. A proto loutkářům vyhovuje.

|  14 |  0

Další články z rubriky

I komunisté se slitovali, Pavel ne. Prezident odmítl pustit důchodce

12:10 I komunisté se slitovali, Pavel ne. Prezident odmítl pustit důchodce

Gesto humanity, které by navázalo na předcházející prezidenty. Těmito slovy nabádal spolek Šalamoun …